Sākot ar 21.aprīli, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos pakāpeniski ir atjaunota daļa no plānveida pakalpojumiem, ievērojot papildus drošības pasākumus un valstī noteiktos ierobežojumus, lai mazinātu iespējamo risku Covid-19 vīrusa izplatībai.  Ar š.g. 13.maiju tiek nodrošināti arī šādi veselības aprūpes pakalpojumi, papildus līdz šim pieejamajiem:

  • Plānveida operācijas – acu operācijas (kataraktu atsākot operēt 19.maijā), locītavu endoprotezēšana. Dodoties uz plānveida operāciju, pacientam ir jābūt veiktām analīzēm uz Covid-19, kuras nav vecākas par 48h un ar negatīvu rezultātu;
  • Diagnostikas izmeklējumi – endoskopija, mamogrāfija;
  • Ambulatorā rehabilitācija, izņemot dienas stacionāra pakalpojumus;
  • Visa veida ambulatorās konsultācijas pie ārstiem – speciālistiem, piemēram, otolaringologa (LOR), urologa, ķirurga, traumatologa – ortopēda, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, ginekologa – dzemdību speciālista, infektologa un citiem.

Par iekavēto pierakstu un tekošā pieraksta izmaiņām, tāpat kā līdz šim, ar iedzīvotājiem sazināsies slimnīcas darbinieki, tādēļ iedzīvotāji aicināti sagaidīt zvanu. Ja zvans no slimnīcas personāla nav saņemts, Jūsu pieraksts uz tekošajām dienām paliek spēkā bez izmaiņām.

Prioritāte pakalpojumu nodrošināšanai tiek dota tekošā un iekavētā pieraksta pacientiem. Ja ir brīvi logi pierakstam un/vai ārstam – speciālistam ir iespēja rast papildus pieņemšanas laikus, pakalpojumu varēs saņemt arī iedzīvotāji, kuriem nav iepriekšējs pieraksts. Iedzīvotāji aicināti par pakalpojumu pieejamību sazināties ar slimnīcu reģistratūras darbiniekiem.

Lai arī pieejamo pakalpojumu klāsts tiek paplašināts, ir jāievēro valstī noteiktās pastiprinātās higiēnas prasības (roku mazgāšana, ikdienā lietojamo virsmu dezinfekcija, t.sk. mobilie tālruņi, pareiza aizsardzību līdzekļu lietošana) un citi drošības pasākumi. Ienākot Ventspils un Talsu filiāles slimnīcās, pacientu plūsmu koordinē medicīnas personāls, lai nodrošinātu pacientu un darbinieku drošību un katram iedzīvotājam:

1)tiks mērīta temperatūra;

2)būs jānorāda apmeklējuma iemesls;

3)jāparaksta apliecinājums, ka personai nav elpceļu saslimšanas simptomi.

Iedzīvotājiem slimnīcas telpās ir jāvalkā maska. Tas nepieciešams, lai ierobežotu iespējamo vīrusa izpiltību. Iedzīvotāji var vilkt atbilstoši savām iespējām iegādātās sejas maskas vai arī izmantot slimnīcā pieejamās maskas, kuras pasniedz, ierodoties ārstniecības iestādē.

15.05.2020./Autors:Ventspilnieks.lv /Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs