Zinātnieku naktī uz Irbeni kursēs īpašs autobuss

0
430

Piektdien, 27.septembrī, notiks Eiropas Zinātnieku nakts, kurā iesaistīties arī Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs Irbenē. Lai interesentiem būtu ērti nokļūt Irbenē, tiks organizēts īpašs autobuss, informēja Ventspils Augstskolā.

Autobusi kursēs no Gāliņciema plkst. 17 un 19. Atpakaļ no Irbenes uz Ventspili autobusi kursēs plkst. 19.15 un 21.15. Biļetes cena būs viens eiro.

Irbenē Zinātnieku nakts pasākums notiks no plkst.16 līdz 21.

Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē  būs iespēja bez maksas apskatīt radioteleskopu kompleksu – 32 metru diametra parabolisko antenu un tās infrastruktūru, izstaigāt 700 metrus garo pazemes tuneli, kas savieno radioteleskopus, kā arī apskatīt RT-8 torni, kurā izvietota ekspozīcija par antenu RT-16 un RT-32 vēsturisko darbību Padomju savienības laikā, un tam blakus 16 metru diametra antenas šķīvi, kurš novietots uz zemes un pieejams interesentu apskatei. Tāpat Zinātnieku nakts apmeklētājiem būs unikāla iespēja redzēt, kā tiek grozīts lielās 32 metru diametra antenas šķīvis, lai veiktu pasaules mēroga pētījumus.

Pasākumā būs iespēja aplūkot arī Viedo tehnoloģiju pētniecības centra sagatavotos stendus.

27.09.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils reiss