Ja Saeimas vēlēšanas notiktu novembra sākumā, tad parlamentā ievēlēto politisko spēku samērs daudz neatšķirtos no 13.Saeimas vēlēšanās pieredzēto. Būtiskākā nianse ir tā, ka visi ievēlētie politiskie spēki ir piedzīvojuši reitinga pieaugumu, kamēr viens spēks – Zaļo un zemnieku savienība – turpina piedzīvot ievērojamu lejupslīdi, liecina pētījumu centra SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veiktās aptaujas dati.

Lielākais atbalsts aizvien būtu partijai Saskaņa, kas sasniegtu 19,2%. Mēneša laikā pēc vēlēšanām partijas reitings ir pieaudzis par 2%. Tālāk seko KPV LV ar 11,5% un Jaunā konservatīvā partija ar 10,1%. Abām partijām reitings pieaudzis par vairākiem procentiem.

Tālāk seko Attīstībai/Par! ar 8,9%, reitinga kāpumu piedzīvojusi arī Nacionālā apvienība, par kuru balsotu 8,4% vēlētāju. Uz augšu gājusi arī Jaunā Vienotība (4,4%) un Latvijas Reģionu apvienība (4,2%).

Tikmēr politiskās neveiksmes turpina piedzīvot Zaļo un zemnieku savienība. Pēc katastrofālās izgāšanās 13.Saeimas vēlēšanās, arī mēnesi pēc tām ZZS turpina piedzīvot sabiedrības atbalsta lejupslīdi. Ja pirms mēneša par ZZS balsotu 9,4% vēlētāju, tad tagad atbalsts būtu vien rekordzemi 5,4%.

Aplūkojot, kā sarucis neizlēmušo skaits, secināms, ka vēlētāji izlēmuši par labu partijām, kurām reitings pieaudzis. Tomēr to skaits, kas arī tagad nepiedalītos vēlēšanās, saglabājas samērā stabils – 12,6%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA