Trešdienas vakarā BK Ventspils aizvadīja atbildes maču FIBA Eiropas kausa ceturtdaļfinālā, kurā savā laukumā uzņēma Turcijas klubu Bahcesehir. Lai gan ventspilnieki bija favorīti un saglabāja lieliskas izredzes iekļūt nākamajā kārtā, tomēr atbildes mačā Ventspils piedzīvoja smagu vilšanos – zaudējums ar 90:112 un izstāšanos no turpmākas cīņas par kausu.

Šī dueļa favorīts bija BK Ventspils, jo Turcijas čempionātā ventspilnieku pretinieki ir turnīra tabulas pašā lejasdaļā un aizvada nepārliecinošu sezonu. Tomēr abu komandu pirmajā mačā Stambulā mājinieki apspēlēja Ventspili ar viena punkta pārsvaru, kuru tagad ventspilniekiem savās mājās bija jāatspēlē.

BK Ventspils galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis atzīmēja, ka informācija par pretinieku spēli ir savākta pietiekamā apjomā, bet pēc zaudējuma pirmajā mačā ir izdarīti būtiski secinājumi. “Mēs esam pārliecināti – kā komanda esam labāki par Turcijas vienību, bet, protams, ja mēs skatāmies individuāli, tad atsevišķās pozīcijās pretiniekam ir pārsvars gan meistarībā, gan atlētiskumā, bet to visu var kompensēt ar cīņu, pašatdevi un komandas darbu. Domāju, ka tas būs arī noteicošais,” kluba mājaslapā citēts Visockis-Rubenis.

Taču mačs jau no tā sākuma izvērtās mājiniekiem ļoti neveiksmīgs. Pirmajā ceturtdaļā viesiem krita grozā visi metieni un viņu aktīvais uzbrukums grozam nesa lielus augļus, kamēr mājinieki izskatījās nevarīgi. Pirmajā ceturtdaļā turki uzvarēja ar 34:11 (!), bet nākamajā ceturksnī palielināja pārsvaru vēl par sešiem punktiem, puslaiku noslēdzot vadībā ar 64:35.

Ventspils pēc smagā nokdauna centās atgūties un nedaudz tas arī izdevās, spēles turpmākajā gaitā nelielu pārsvaru turot savās rokās, taču pirmajā puslaikā zaudēto lielo punktu skaitu atspēlēt nebija pa spēkam. Galarezultātā zaudējums ar 90:112 un Eirokausu sezona ir galā.

Timotijs Šortss ar gūtajiem 20 punktiem un deviņām piespēlēm bija labākais Ventspils komandā, kamēr pretinieku rindās 41 punktu guva un 11 piespēles izdarīja Trejs Goldens.

11.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com