Aizvadītās diennakts laikā Latvijā konstatēti vēl 36 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu Covid-19, līdz ar to šobrīd visā valstī saslimušo skaits ir sasniedzis jau 280, liecina Slimību profilakses un kontroles centra otrdienas rītā publiskotie dati.

Kopumā pēdējās diennakts laikā veikti 1089 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19. Līdz šim kopumā Latvijā veiktas teju 10 000 analīzes.

Kā liecina SPKC dati, stacionārā ārstējas šobrīd 16 pacienti.

No visiem inficētajiem visvairāk saslimušo ir vecumā no 20 līdz 49 gadiem – vīruss konstatēts 182 cilvēkiem. Vecumā virs 60 gadiem vīruss konstatēts 24 cilvēkiem.

Kā informē Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, līdz piektdienas rītam Ventspils pilsētā joprojām nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums. Taču pārbaudes ir veiktas. Ceturtdien slimnīcā veikti četri testi, tie bijuši negatīvi. Ir ventspilniekiem arī rekomendēta mājas karantīna. Ventspilniekiem jābūt arvien ļoti piesardzīgiem un atbildīgiem.

“Kas attiecas uz iepriekš infektoloģijas nodaļā ievietotajiem pacientiem, vēršam uzmanību, ka līdz šim atsevišķi pacienti ar koronavīrusam līdzīgiem simptomiem tikuši ievietoti slimnīcas infektoloģijas nodaļā uz laiku līdz analīžu rezultātu saņemšanai. Uz šo brīdi inficēšanās ar Covid 19 nevienam iedzīvotājam nav apstiprināta, tai skaitā pacientiem, kuri uz analīžu rezultātu gaidīšanas brīdi tikuši ievietoti Infektoloģijas nodaļā, un šobrīd no infektoloģijas nodaļas visi pacienti ir izrakstīti,” norādīja slimnīcā.

Kopš laika, kad pārbaudes veic arī Ventspils slimnīcā, izmeklējumi veikti 21 reizi.

Ventspils novadā saslimšana reģistrēta aizpagājušās nedēļas ceturtdienā, slimība ir kādā ģimenē Tārgales pagastā, liecina neoficiāla informācija.

Papildus piesardzības pasākumiem iedzīvotāji tiek aicināti necelt paniku gadījumos, kad novērojamas ar vīrusa profilakses un ierobežošanas pasākumiem saistītas aktivitātes, piemēram medicīnas darbinieki spectērpos, tā savukārt sociālajā tīklā Facebook aicina Ventspils pilsētas pašvaldība.

Ventspilnieki aicināti arvien ievērot striktu piesardzību – mazgāt rokas bieži un ilgi, sveicinoties nesarokoties, ievērot distanci veikalos vai sabiedriskās vietās, neiepirkties veikalos pīķa stundās, uz veikaliem neņemt līdzi bērnus, bet veikalos iepirkties ātri un lieki neuzkavēties, bet gan nopirkt tikai visu svarīgāko.

27.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SPKC