Apstiprina projektu par veloceliņa ap Būšnieku ezeru izbūvi

1456

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprinājusi projektu par Būšnieku ezera krasta infrastruktūras pilnveidošanu, kas paredz turpināt veloceliņa ap ezeru turpmāku izbūvi, kā arī gājēju laipu būvniecību, pavēstīja Komunālā pārvalde.

Projekta laikā plānots izbūvēt gājēju un veloceliņu gar ezera dienvidu galu, no laivu bāzes Staldzenes ielā līdz Talsu ielai, ap 2,5 km garumā. Tas būs noslēguma posms, jo iepriekš jau tika iesākta veloceliņa izbūve. Pēc darbu paveikšanas ar divriteni būs iespējams apbraukt apkārt visam ezeram.

Papildus veloceliņiem tiks izveidota 170 m gara gājēju laipa, ezera krasta purvainajā apvidū, ar skatu platformām, lai vērotu putnus šajā apvidū, tādējādi piesaistot gan aktīvās atpūtas piekritējus, gan ornitologus, kuriem būs iespēja vērot ezera krastu iecienījušos aizsargājamo putnu sugu pārstāvjus. Būšnieku ezerā un tā apkārtnē novērotas Latvijas rietumu piekrastei raksturīgās putnu sugas. Konstatēts, ka putnu sugu daudzveidības un skaita ziņā Būšnieku ezers ir ievērojami bagātāks nekā citi ezeri ziemeļrietumu Kurzemē. Ezerā novērotas ap 34 putnu sugām, kuras ligzdošanas laikā koncentrējas Būšnieku ezera dienvidrietumu galā.

Projekta būvniecībai paredzēto izdevumu kopējās izmaksas ir 238 tūkstoši eiro, no tiek 4,6 tūkstoši ir valsts dotācija, Natura 2000 teritorijas ietvaros pieejamais finansējums ir 130 tūkstoši eiro, bet Ventspils pilsēta ieguldīs 103,7 tūkstošus eiro.

Šobrīd uzsākta projekta izstrāde un tiks gatavots iepirkums, lai ar 30.jūniju, kas ir noteiktais dabas lieguma putnu ligzdošanas laika beigām, tiktu uzsākta aktīva būvniecība.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Komunālā pārvalde