Koha atzīta par Latvijas gada sporta uzlecošo zvaigzni

1370
Autors: AFP/LETA
Autors: AFP/LETA

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ceturto vietu izcīnījusī svarcēlāja Rebeka Koha ceturtdien Latvijas Gada balvas sportā apbalvošanas ceremonijā ieguva gada uzlecošās zvaigznes balvu.

Augusta sākumā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Koha raušanā pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā viņai padevās 107 kilogramus smags stienis, kas summā deva 197 kilogramus, par kilogramu atpaliekot no sava personiskā rekorda, bet par diviem no bronzas medaļas.

Kohai konkurenci balvā par uzlecošās zvaigznes titulu sastādīja tādas sportistes kā daiļslidotāja Angelina Kučvaļska un skeletoniste Lelde Priedulēna.

Savukārt Labākās Latvijas sporta spēļu komandas balvu ieguva vīriešu basketbola izlase, kas šogad Serbijā piedalījās cīņā par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, ko gan neizdevās izcīnīt.

Šai balvai bija izvirzīta arī valsts čempione basketbolā Valmiera/ORDO, Latvijas vīriešu handbola izlase un Latvijas vīriešu florbola izlase.

Tikmēr nominācijā Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists uzvarēja pašmāju autorallija ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins, kuri izcīnīja augsto trešo vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā. Uz šo balvu pretendēja arī rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis un motokrosists Pauls Jonass, kurš to ieguva pērn.

Balvu kā gada labākais sporta skolotājs ceturtdien saņēma Riebiņu vidusskolas sporta un veselības mācības skolotāja Mārīte Pokšāne.

Tikmēr pie balvas kategorijā Gada notikums tautas sportā pirmo reizi vēsturē tika Lattelecom Rīgas maratons. Iepriekšējos gados tas šim titulam tika nominēts septiņas reizes, bet balvu tā arī neieguva. Savukārt pie Latvijas Televīzijas (LTV) specbalvas tika bokseris Mairis Briedis, bet šogad iedibināto Artura Vaidera balvu sporta žurnālistikā saņēma Dāvids Ernštreits no LTV.

Pērn trešo gadu pēc kārtas un piekto vispār par Latvijas labāko sportistu tika atzīts skeletonists Martins Dukurs, bet labākās sportistes balvu ieguva septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa.

Jau pirms ceremonijas zināms, ka balvu “Mūža ieguldījums Latvijas sportā” saņems modernās pieccīņas pamatlicējs Ainārs Eglons Leja.

Pašlaik 85 gadus vecais Leja savulaik kļuva par divkārtēju Latvijas čempionu modernajā pieccīņā. Leja kopā ar treneri Aini Zvirgzdiņu sagatavojis 104 sporta meistarus, tajā skaitā pasaules junioru vicečempionu Vladimiru Kravcovu un čempionu Uldi Putniņu. Viņš ir strādājis sporta biedrībā “Daugava” par peldēšanas treneri, bet vairākās citās skolās bijis modernās pieccīņas treneris.

Balvu pretendentus izvirzīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP), Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāvji, Latvijas sporta žurnālisti, sporta federācijas un citi nozares eksperti, savukārt balvu ieguvējus noteica īpaši veidota 18 ekspertu žūrijas komisija aizklātā balsojumā.

Ceremonijā tāpat tiks sveikts 2016.gada Latvijas populārākais sportists, kuru noteica līdzjutēju balsojumā, kas noslēdzās trešdien. Šajā nominācijā finālistu vidū tika Mairis Briedis, Kristaps Porziņģis un Aleksejs Rumjancevs.

Latvijas Gada balva sportā svinīgā ceremonija, kuru rīko Latvijas Olimpiskā komiteja, norisinās jau 12.reizi.