Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1749

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 27. numuru!

 

Biedrības Baltijas asociācija – Transports un loģistika prezidente Inga Antāne pagājušajā nedēļā paziņoja par jauna reģionāla politiskā spēka, partijas Laiks pārmaiņām dibināšanu, un aicināja ventspilniekus iesaistīties. Inga Antāne kandidēja arī Ventspils pašvaldības vēlēšanās, viņa uzsver, ka jaunās partijas dibināšana ir likumsakarīgs iesāktā darba turpinājums. Tomēr ņemot vērā, ka Latvijā pēdējā laikā jaunas politiskās partijas rodas cita aiz citas, likumsakarīgs ir jautājums – kādēļ šādas partijas dibināšana ir nepieciešama?

Pagājušā nedēļā piedzīvojām savdabīgu jubileju – ir pagājuši tieši desmit gadi, kopš Rīgas apgabaltiesa skata tā saukto Lemberga krimināllietu. Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē. Ieilgušajā tiesvedībā sēdes pārceltas vairāk par 570 reizēm, un šī lieta kļuvusi par garāko pirmajā instancē skatīto tiesas procesu Latvijas vēsturē. Aivaram Lembergam tiesa piemērojusi arī drošības līdzekli – aizliegumu pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja amatu.

Radioelektronikas laboratorijas vadītājs Ventspils Jaunrades namā (VJN) Viktors Bagienskis nemēdz cilvēkus vērtēt pēc piederības tai vai citai tautībai. Un neslavē, ja kāds cits to dara. Taču, būdams Latvijas pilsonis, tāpat kā tēvs Eduards un vectēvs Stefans, viņš cieņā tur arī savu senču etnisko dzimteni Poliju, prot poļu valodu, to ģimenē iemācījušies arī viņa tagad jau pieaugušie bērni Stefans un Marija. Savukārt vecmāmiņai Margaretai, kurai bijusi Skotijas izcelsme un kuru vectētiņš nolūkojis, būdams komandējumā Londonā, Viktors pateicīgs par angļu valodas zināšanām, tās viņš bērnībā sadzīvisko sarunu līmenī iemācījies tikpat kā rotaļājoties. Tāpat kā krievu valodu, kuru pratuši vecāki un bez kuras padomju cilvēks nebija iedomājams.

Kā liecina nosaukums, Pils iela ir cieši saistīta ar kādreizējo Livonijas ordeņpili, kas savukārt ir mūsu pilsētas sākumpunkts – pirmais vārds stāstā par Ventspili, aizsāktā pirms vairāk nekā septiņiem gadsimtiem. Līdz ar to Pils iela (pirms 100 gadiem saukta arī “Schloss-Strasse” jeb (“Zamkovaja uļica’) gluži dabiski kļuva par Ventspils galveno ielu, ko vairākas šķērsieliņas savienoja ar Ventas krastmalu, attiecīgi kuģu piestātnēm un preču noliktavām (spīķeriem) kā pilsētas labklājības avotiem.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 15.septembrī!