Ventspilī būs fotoizstāde par desmit Latvijas izteiksmīgākajām bibliotēkām

1288

Piektdien, 6.janvārī, plkst.13 Ventspils Galvenajā bibliotēkā tiks atklāta fotoizstāde par Latvijas Nacionālo bibliotēki un deviņām Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākām publiskām bibliotēkām.

Izstāde Ventspils iedzīvotājiem un viesiem ar fotogrāfiju starpniecību ļaus ielūkoties spilgtās, mūsdienīgās un skaistās Latvijas bibliotēkās. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības un arhitekta Jāņa Dripes radītajā izstādē skatāmas 10 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās 21.gadsimta sākuma bibliotēkas: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka Vidzeme, Ventspils Galvenā, Ventspils Pārventas, Valmieras integrētā, Kuldīgas Galvenā, Limbažu Galvenā, Cēsu Centrālā, Tukuma un Jaunklidža bibliotēkas. Foto autori ir Indriķis Stūrmanis, Ansis Starks, Andris Tone, Jānis Dripe, Laimonis Šmits. Izstādes un kataloga mākslinieks Juris Petraškevičs.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies arī izstādes kurators un arhitekts Jānis Dripe, kurš atzīst, ka: “Latviju var pamatoti uzskatīt par bibliotēku zemi – diviem miljoniem iedzīvotāju pieder 1708 bibliotēkas, un vairāk par astoņiem simtiem no tām ir publiskas. Mūsdienu bibliotēkas ir kopienu centri un informētas sabiedrības atbalsta punkti, kuru labākajos piemēros saturs mājo labas arhitektūras vidē.”

Izstāde būs apskatāma līdz 3.februārim.