Pirmdien vizītē Ventspilī viesosies titulētā Latvijas vieglatlēte, Eiropas čempione tāllēkšanā Ineta Radēviča.

Radēvičas vizītes iemesls šoreiz gan nebūs kādas skolas apmeklējums un sportošana kopā ar bērniem vai vieglatlētiem, bet gan personīgi iepazīties ar Ventspils pilsētas sporta vadību. Radēviča ir izvirzījusi savu kandidatūru nākamnedēļ gaidāmajās Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidenta amatam. Viņa par amatu sacentīsies ar pašreizējo LVS vadītāju Gunti Zālīti, kurš amatā ir jau kopš 2005.gada. Radēviču šim amatam nominēja viņas dzimtās Krāslavas sporta skola.

Radēvičas kandidatūrai publisku atbalstu pauduši virkne Latvijas labāko vieglatlētu, publicējot sveicienus un atbalsta vārdus sociālajos tīklos. Viņu vidū ir arī mūsu Ventspils soļotājs, olimpietis Arnis Rumbenieks: “Pastāvēs kas pārvērtīsies. Esmu par pārmaiņām un jauniem izaicinājumiem!”

Radēviča, kurai vasarā apritēs 36 gadi, profesionālas sportistes gaitas noslēdza pirms nepilniem pieciem gadiem, taču visu laiku bijusi iekšā vieglatlētikā. Karjeras pēdējais starts bija 2012.gada vasaras olimpiskajās spēlēs Londonā, kur viņai līdz bronzas medaļai pietrūka tikai viens centimetrs. Radeviča pēc konkurentes diskvalifikācijas pērn kļuva par 2011.gada pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvēju, savukārt 2010.gadā Radēviča kļuva par Eiropas čempioni.

Radēvičai arī pieder Latvijas rekords (6,92 m).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA