Režisors Zviedris ar jaunāko filmu “Valkātājs” viesosies Ventspilī

0
271

Režisors Ivars Zviedris, kura jaunākā dokumentālā filma Valkātājs piedzīvoja pirmizrādi decembrī, kopš janvāra vidus viesojas Latvijas novadu kino izrādīšanas vietās un tagad pošas arī uz Ventspili, informēja režisors.

Latvijas kinoteātros atsaucīgi uzņemtā filma stāsta par jaunu profesiju, kuru pierobežā radījusi globalizācija un bezdarbs, – “valkātāji” slepus vadā pāri valsts robežai nelegālos imigrantus.

Filma Valkātājs seko pierobežas iedzimtā Pepiņa gaitām – viņš mežā pie Eiropas Savienības austrumu robežas naktī satiek nelegālos imigrantus. Vai šī tikšanās ir nejaušība vai rūpīgs plāns? Un vai Pepiņam var piespriest reālu cietumsodu?

Tomēr filma nav tikai dokumentāls kriminālstāsts. Ivars Zviedris uzsver, ka tas ir Latvijas un Krievijas pierobežas divu kilometru tuneļa portrets. Režisors skatītāju ieved pamestās mājās, kur skapī vēl karājas izgludināts krekls, un melnajā virtuvē, kas pilsētniekiem liek saraukt degunu – kā cilvēki tā var dzīvot! Nu, tā viņi dzīvo – mežos un purvos, kur notiek kaķa un peles spēle starp robežsargiem un valkātājiem. “Ceru, ka man izdosies skatītāju aizvest savdabīgā ekskursijā pie pierobežas ļaudīm. Uz viensētu, purviem, mežiem un robežsargu posteņiem,” saka Zviedris.

Režisors viesosies arī Ventspilī, tikšanās un filmas skatīšanās notiks piektdien, 6. martā.

05.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto