Antāne uzaicināta piedalīties ES transporta nozarē strādājošo sieviešu konferencē

0
808

Biedrības Baltijas asociācija – Transports un Loģistika (BATL) prezidente Inga Antāne šodien Briselē piedalīsies starptautiskā konferencē, kas veltīta sievietēm transporta nozarē un Eiropas Savienība kā platforma pārmaiņām. Tā rīkota pēc Eiropas Komisijas transporta komisāres Violetas Bulcas iniciatīvas, lai stiprinātu sieviešu lomu transporta nozarē, skaidro Antāne un norāda, ka šāds uzaicinājums prestižā sanāksmē ir liels pagodinājums.

Sieviešu nodarbinātības līmenis transporta nozarē ir īpaši zems. ES transporta nozarē 78% strādājošo ir vīrieši, tātad tikai 22% ir sieviešu. Lai uzlabotu dzimumu līdzsvaru transporta nozarē, padarot to lietotājdraudzīgāku un vienlaikus kompensējot darbaspēka trūkumu un problēmas, jo trešā daļa no visiem transporta nozares darbiniekiem ir vecumā virs 50 gadiem, ir svarīgi piesaistīt vairāk sieviešu, norāda Antāne.

Šajā konferencē piedalās transporta nozarē darbojošās sievietes no dažādām ES valstīm, kas ieņem vadošās pozīcijas savā jomā. Tās ir politikas veidotājas, iestāžu un NVO sektora vadītājas, pasažieru organizāciju un arodbiedrību pārstāves. Konferences mērķis ir veidot kopīgu sadarabības platformu starp Eiropas valstu viedokļu līderiem.

Antāne uzskata, ka šī ir laba platforma, lai pārrunātu ar citu valstu līderēm transportā ne tikai par sieviešu lomu nozares izaugsmes veicināšanā, bet arī par kopīgām nozares aktualitātēm un problēmām, piemēram, ES politikas izmaiņām saistībā ar jauno Zīda ceļu, draudzīgāku videi energoresursu īpatsvara palielināšanu, kas ietekmē tranzītu, un citiem nozarei nozīmīgiem jautājumiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA