Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1179

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 38. numuru!

Laikraksta numura galvenais fokuss šoreiz vērsts uz to, Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti vērsušies ar iesniegumu pilsētas domē, aicinot Ventspils pilsētas pašvaldības, tās iestāžu, kapitālsabiedrību, biedrību un Ventspils brīvostas pārvaldes budžetos vairs neparedzēt izmaksas, kuras nodrošina atsevišķu amatpersonu dārgās iegribas un slēptu superalgu izmaksas. Tāpat deputāti aicina pašvaldību atteikties no biedrību Ventspils attīstības aģentūra un Biznesa attīstības asociācija pakalpojumiem, jo minētajām organizācijām deleģētie pienākumi pēc būtības ir pašas domes struktūru uzdevums.

Tikmēr biedrības Baltijas asociācija – Transports un Loģistika (BATL) prezidente Inga Antāne norāda, ka Latvijas ekonomika šī gada deviņos mēnešos ir zaudējusi aptuveni 50 miljonus eiro neiegūto Krievijas tranzīta kravu dēļ. Gada sākumā asociācijas uzņēmumiem naftas un ogļu kravu nosūtīšanu caur Ventspils ostu Krievijas dzelzceļš apstiprināja 90% apmērā, bet septembrī tie vairs bija tikai 5%.

Ventspilniece Ausma Gredzena laiku pa laikam ir mēģinājusi iedziļināties, kā viņas vectēvs, latviešu zemnieks un amatnieks Jānis, un viņa vēl tālākie senči tikuši pie uzvārda Ignis, kas latīņu valodā nozīmē “uguns”. Varbūt uzvārdu dalīšanas reizē, atzīmējot kādu īpašu sava dzimtļauža talantu, tādu viņiem piešķīris izglītots vietējais barons? Varbūt viņi to paņēmuši līdzi, ieceļojot no Lietuvas vai prūšu zemes, kur līdzīgas saknes vārdi sastopami? Tikpat iespējams, ka Ignis atvasināts no kāda vairs nezināma šejienes vietas nosaukuma vai pat kalpam dotās iesaukas, kas vēlāk nostiprināta oficiālos dokumentos. Ausmai gribētos ar tēvutēvu uzvārdu lepoties un saistīt to ar vārdu “uguns”, vienlaikus skumji konstatējot, ka savulaik kupli pārstāvētā “igņu-uguņu” uzvārda viņas dzimtajā Ziru pagastā vairs nav. Igņu likteņus pirms apmēram septiņdesmit gadiem līdz ar daudzu citu tās puses ļaužu dzīvēm ciniski sabradājusi padomju okupācijas vara.

Stāsts par Haskiju parka suņu bēdīgo likteni kārtējo reizi aktualizē tēmu par cilvēku bezatbildību attieksmē pret mūsu mazākajiem brāļiem. Dzīvnieku labturības prasību pārkāpumi diemžēl nav izņēmums, bet gan skaudra realitāte. Visspilgtāk šī cietsirdība, ko pats “radības kronis” par tādu pat neuzskata, izpaužas vasaru nogalēs, kad uz vasaras brīvdienām bērnu priekam paņemtie kucēni un kaķēni vienkārši tiek atstāti uz ielas. Labi, ja pamestie, bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušie mājas mīluļi nonāk dzīvnieku patversmē, ja ne, tad kārtējam cilvēka draugam nav paveicies…

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 1.decembrī!