Latvijas uzņēmumu kreditēšana pieaugusi par 40%

1287
Autors: SXC
Autors: SXC

Latvijas uzņēmumiem 2016.gada pirmajos trīs ceturkšņos bankas izsniegušas jaunos aizdevumos 1,4 miljardus eiro, kas ir par 40% vairāk nekā 2015.gada pirmajos deviņos mēnešos, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas aprēķini.

Kopējais Latvijas banku kredītportfelis uz 2016.gada septembra beigām bija 15,11 miljardi eiro, un kopš gada sākuma tas pieaudzis par 3%. No kopējā aizdevumu apjoma Latvijas tautsaimniecība kreditēta par 7,42 miljardi eiro, un hipotekārie aizdevumi Latvijas mājsaimniecībām izsniegti 4,41 miljarda eiro apmērā.

Banku eksperti uzņēmumu kreditēšanā Latvijā redz pozitīvu attīstību. Sagaidāms, ka uz gada beigām kopējais jauno aizdevumu apjoms Latvijas uzņēmumiem tuvosies diviem miljardiem eiro, un tomēr tas nav pat puse no apjoma, ko ļautu izsniegt banku kapacitāte. Joprojām kredītiestādes ir gatavas un finansiāli spējīgas kreditēt vairāk kvalitatīvu biznesa projektu nekā tām tiek piedāvāts.

Jaunizsniegtā finansējuma sadalījumā pa nozarēm palielinājušies apjomi kredītiem lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai, apstrādes rūpniecībai, elektroenerģijai, gāzei un siltumapgādei, , operācijām ar nekustamo īpašumu, kā arī finanšu un apdrošināšanas darbībām un izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumiem. Savukārt sarucis no jauna piešķirtā finansējuma apjoms būvniecības nozarē, ūdensapgādē un atkritumu apsaimniekošanā un IT pakalpojumu jomā.