Šā gada aprīlī, salīdzinot ar 2021.gada aprīli, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 29,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 39,6%, eksportētajai produkcijai – par 21,8%.

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 26,5%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 17,9%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā.

koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; pārtikas produktu ražošanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē.

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 3,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 1,9%, eksportētajai produkcijai – par 4,3%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 5,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 3,5%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; atsevišķu pārtikas produktu ražošanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijas tirdzniecībā.

 

26.05.2022. / Autors: BNN / Foto: Pixabay