Tehnoloģiju testēšanas uzņēmuma SIA TestDevLab apgrozījums pērn bija 3,090 miljoni eiro, kas ir par 31,3% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa sarukusi par 39,4% un bija 441 137 eiro, liecina Firmas.lv informācija.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā gadā uzņēmumam piesaistīti jauni speciālisti sabiedrisko attiecību un pārdošanas jomā, kuri sekmēja uzņēmuma atpazīstamību un jaunu klientu piesaisti. Tāpat uzņēmumam izdevies attīstīt savu darbību eksporta tirgos, gan noslēdzot jaunus līgumus, gan paplašinot esošos. Pērn paplašinājies arī uzņēmuma klientu loks Latvijā.

2017.gadā uzņēmums plāno turpināt jaunu klientu piesaisti, fokusējoties uz eksporta tirgiem, šim nolūkam aktīvi investējot līdzekļus vairāku starptautisku konferenču apmeklēšanā un citās ar pārdošanu saistītās aktivitātēs. Tāpat tiek plānots investēt savu produktu izstrādē, kuriem ir augsta pievienotā vērtība.

2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 2,354 miljoni eiro, bet peļņa – 727 510 eiro.

SIA TestDevLab pamatdarbība ir programmatūras testēšanas pakalpojumu sniegšana, kā arī programmatūras izstrāde, apkalpošana, konsultēšana un informācijas tehnoloģiju produktu izstrāde. Uzņēmums dibināts 2011.gada novembrī un vienādās daļās pieder Andrejam Frišfeldam un Ervinam Grīnfeldam. Uzņēmums dažu gadu laikā strauji izaudzis, strādājot birojiem gan Ventspilī, gan Rīgā. Uzņēmuma lielākie sadarbības partneri ir Skype, Microsoft, Libon (Orange struktūrvienība Francijā), TextPlus (ASV), Lifecake (Lielbritānija) u.c. Uzņēmumā strādā daudz studentu, tas cieši sadarbojas ar Ventspils augstskolu.

“Ventspilī atrodas mums stratēģiski svarīgs birojs, kurā strādā tuvu pie 30 darbiniekiem. Pēdējā gada laikā, uzņēmumam paplašinoties un piesaistot jaunus darbiniekus, sapratām, ka esošajās telpās ir kļuvis par šauru, tāpēc sākām domāt par to, kā šo situāciju risināt. Runājot ar ēkas īpašnieku secinājām, ka tieši virs mūsu esošā biroja ir mansarda stāvs, kuru var izremontēt un izveidot divu līmeņu biroju. Tā arī radās vairāku mēnešu sadarbība ar ēkas īpašnieku un rezultāts ir jaunas biroja telpas mansarda stāvā. Uzskatām, ka rezultātā mums, iespējams, ir gaumīgākās un modernākās biroja telpas Ventspilī,” tā nesen intervijā Dienas biznesam stāstīja Ervins Grīnfelds.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA