51% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka iespēja maksāt uz mobilā tālruņa numuru atvieglotu viņu ikdienu, liecina bankas Citadele un SKDS veiktā aptauja. Šādu pakalpojumu banka Citadele kopš trešdienas sākusi piedāvāt saviem klientiem, skaidroja bankas pārstāve Aiva Eiduka.

Pētījuma rezultāti atklāj, ka bezskaidras naudas norēķiniem priekšroku dod 46% aptaujas dalībnieku. Viņiem Citadeles jaunais pakalpojums – privātpersonu maksājumi uz mobilā tālruņa numuru – būtiski atvieglos ikdienas norēķinus. Savukārt tos 47%, kas joprojām izvēlas maksāt skaidrā naudā, šis jauninājums varētu mudināt pāriet uz bezskaidras naudas maksājumiem.

Dati rāda, ka visbiežāk savstarpējo norēķinu ietvaros pārskaitāmā summa svārstās no 5 līdz 10 eiro.

Kā biežākie iemesli savstarpējiem norēķiniem ar draugiem, tuviniekiem vai paziņām, minēti kopīgas dāvanas iegāde (60%), kopīgi rēķini restorānos un/vai kafejnīcās (58%), kā arī kopīga transporta izdevumu segšana (40%). Maksāt ar pārskaitījumu lielākoties izvēlas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 34 gadiem. Tas ļauj domāt, ka nākotnē tradīcija izmantot skaidru naudu arvien vairāk saruks.

Jaunā pakalpojuma galvenā vērtība – maksātājam vairs nav vajadzības zināt saņēmēja bankas konta numuru. Lai izmantotu jauno pakalpojumu, nepieciešams reģistrēties Latvijas Bankas izveidotajā un uzturētajā Zibsaišu reģistrā ar Citadeles mobilo lietotni. Reģistrācija ir bez maksas, un Citadele ir pirmā banka, kas uzsākusi šī reģistra praktisku izmantošanu.

Zibsaišu reģistrs ir Latvijas Bankas jaunākais pakalpojums, kas nodrošina saiti starp mobilā tālruņa numuru un bankas konta numuru. Nākotnē iespējama arī cita identifikatora piesaiste bankas kontam, piemēram, Whatsapp lietotne vai e-pasts. Iespēja, ko sniedz šis reģistrs, ir ērta ātrā maksājuma veikšana, norādot tikai saņēmēja telefona numuru.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay