Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā samazinājies par 0,1% un ir sarucis līdz 4,8%, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem. 

Nedēļas laikā bezdarbnieku rinda ir nedaudz samazinājusies un šonedēļ bezdarbnieku skaits ir par 11 cilvēkiem mazāks nekā pirms nedēļas, līdz ar to Ventspils pilsētā bez darba oficiāli ir reģistrēti atkal nedaudz mazāk par tūkstoti ventspilnieki – 978 personas.

Kurzemes reģionā vidējais bezdarba rādītājs ir nedaudz augstāks – 5,5%, kas skaidrojams ar augstāku bezdarbu atsevišķos novados, bet visā Latvijā – 4,9%.

Republikas mēroga pilsētu vidū Ventspilij turpina tuvoties Liepāja – abas pilsētas šķir 0,7%, attiecīgi 4,8% un 5,5%. Tuvu seko arī Jēkabpils, kurā bezdarba līmenis šonedēļ ir 5,6%. Daugavpils un Rēzekne ir tālāk – attiecīgi 7,1% un 8,8%.

Priekšā esošām pilsētām Ventspils zaudē ievērojami. Zemākie rādītāji ir Valmierā un Rīgā – attiecīgi 3,2% un 3,3%. Seko Jelgava ar 3,8% un Jūrmala ar 3,9%.

NVA Ventspils filiālē šonedēļ ir pieejama 245 brīvas vakances, taču ir daudz darba devēju, kuri darbiniekus meklē bez NVA starpniecības. Visvairāk – 55 brīvas darbavietas – ir ceha strādniekiem. Joprojām tiek meklēti 22 kravas automobiļu vadītāji, 21 flīzētājs, 20 ēku celtnieki, pa 15 laukstrādniekiem, būvniekiem un noliktavas strādniekiem, 14 ceļa būves palīgstrādnieki un 11 santehniķi.

19.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com