Šā gada augustā Ventspils ostā strādājošie termināļi kopumā pārkrāvuši 1,5 miljonus tonnu, bet visā gadā kopumā kravu apgrozījums sasniedzis 15 miljonus tonnu un ir par 17% vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn, liecina Ventspils brīvostas pārvaldes publiskotie dati.

Mēneša griezumā kravu apgrozījums 1,5 miljonu tonnu apmērā ir par 0,3 miljoniem tonnu vairāk nekā jūlijā, taču tas ir par 0,1 miljonu tonnu mazāk nekā jūnijā. Jūlijā Ventspils ostas termināļos pārkrāva 1,2 miljonus tonnu kravu, bet jūnijā – 1,6 miljonus tonnu.

Augustā sasniegtie rādītāji par 8% pārsniedz pērn šajā laika posmā uzrādīto kravu apgrozījumu.

Īpaši nozīmīgi Ventspils ostas kravu pieauguma pieaugumā bijuši tieši biedrībā Baltijas asociācija – Tranzīts un Loģistika (BATL) ietilpstošo uzņēmumu darbības rādītāji. Skaitliski bilance izskatās samērā veiksmīga, taču nākotnē uzņēmumi joprojām raugās ļoti piesardzīgi.

Kā norāda brīvosta, lielākais pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, vērojams akmeņogļu, kā arī ar prāmjiem pārvadātajās (Ro-Ro) kravās. Turpina pieaugt ar prāmju operatora Stena Line prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru skaits. Līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā izmantojuši par 29 941 pasažieriem jeb 27% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Savukārt Ro-Ro kravu apjoms šajā līnijā palielinājies par 230 tūkstošiem tonnu jeb 20%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA