Ventspils ostā strādājošie termināļi SIA Noord Natie Ventspils Terminals un SIA Eurohome Latvija saņēmuši piedāvājumu iesaistīties Nord Stream 2 gāzes vadu vidējā posma būvniecībā, nodrošinot cauruļu uzglabāšanu un piegādi caur Ventspils ostu. Taču ekonomikas ministrs jau paudis nepatiku un uzsvēris, ka šāda dalība nekādā veidā nav atbalstāma.

Ventspils ostā veiksmīgi strādājošais uzņēmums SIA Noord Natie Ventspils Terminals apņēmīgi strādā pie dažādiem projektiem. Arī pie iespējas dalībā gāzes vada Nord Stream 2 būvniecības projektā. Projekts paredz, ka Noord Natie Ventspils Terminals pieņem gāzes vadu būvniecībai nepieciešamās caurules, tās uzglabājot termināļu kravu laukumos, bet pēc tam tās attiecīgi tiek nogādātas būvniecības punktos Baltijas jūrā.

Šis projekts būtu ļoti vērtīgs pienesums gan uzņēmumam, gan ostai un pilsētai, gan visai valstij. Pēc aptuvenām aplēsēm, kopējais Latvijas tautsaimniecības ieguvums no iesaistīšanās projekta realizācijā varētu sasniegt 25 miljonus eiro.

Tiesa, galīgais lēmums vēl ir jāpieņem Ventspils brīvostas valdei, kurā četri no astoņiem locekļiem ir ministriju pārstāvji. Kā ziņo aģentūra LETA, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens esot devis skaidras instrukcijas savai pārstāvei Ventspils brīvostas valdē Sandrai Sondorei neatbalstīt nekāda veida iesaisti attiecīgajā projektā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Reuters/LETA