Latvijas lielāko ostu vidū šā gada pirmajos trijos mēnešos pārkrauto kravu apjoma ziņā joprojām lielāko pieaugumu turpina demonstrēt Ventspils osta. Pateicoties Baltijas asociācijas Transports un loģistika (BATL) un tās uzņēmumu aktīvam darbam, cenšoties piesaistīt jaunas tranzīta kravas, Ventspils ostā trīs mēnešu laikā apgrozījums veidoja 7,099 miljonus tonnu, un tas ir par 16,7% vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn, liecina Satiksmes ministrijas publiskotie dati.

Īpaši nozīmīgi Ventspils ostas kravu pieauguma pieaugumā bijuši tieši BATL ietilpstošo uzņēmumu darbības rādītāji, kas kāpinājuši pārkrauto kravu apjomu par vairāk nekā 50%, bet atsevišķi uzņēmumi pat vairāk nekā divas reizes, jau iepriekš skaidroja BATL prezidente Inga Antāne. Piemēram, AS Ventbunkers šā gada trīs mēnešos kopā pārkrāvis par 14% vairāk kravu nekā gadu iepriekš, sasniedzot 850 tūkstošus tonnu. Beramkravu un ģenerālkravu stividors AS Ventspils tirdzniecības osta pārkrauto kravu apjomu audzējusi par 40% līdz 806 tūkstošiem tonnu. Vairāk nekā divas reizes kravu apjomi pieauguši ogļu terminālī AS Baltic Coal Terminal, sasniedzot 1,237 miljonus tonnu, kas ir par 111% vairāk nekā pērn.

“BATL vienmēr ir uzsvērusi, ka tranzīta nozare ir viena no svarīgākajām Latvijas tautsaimniecības nozarēm ar tiešu ietekmi uz mūsu valsts attīstību. Līdz ar ko mums jādara viss, lai veicinātu mūsu ostu attīstību, jo tieši tur ir milzīgs darbaspēka potenciāls un konkurētspējīga atalgojuma iespējas. Šā gada darbības rādītāji liecina, ka BATL nostāja ir bijusi pareiza un mērķtiecīgi fokusēta, ļaujot uzņēmumiem iegūt jaunus tranzīta kanālus,” iepriekš norādīja Antāne.

Kāpums par 16,7% Latvijas lielo ostu vidū ir joprojām straujākais kravu apgrozījuma pieaugums, tas ir vērojams jau vairākus mēnešus un turpina tuvoties galvaspilsētas ostas kravua apjomam. Atšķirībā no iepriekšējiem mēnešiem, neliels kravu apgrozījuma pieaugums vērojams arī Rīgas ostā, kurā pārkrauti 9,307 miljoni tonnu (pieaugums par 2,1%). Būtisks kāpums ir arī Liepājas ostā, kur trijos mēnešos pārkrāva 1,634 miljonus tonnu (+13,1%).

Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijas ostās kopumā visvairāk pārkrautas beramkravas 9,916 miljonu tonnu apmērā (+27,5%), tostarp pārkrauto ogļu daudzums bija 5,782 miljoni tonnu (+41,4%).

Kopumā Latvijas ostās šā gada pirmajos trijos mēnešos pārkrāva 18,491 miljonu tonnu kravu, kas ir par 8,7% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Lūka/LETA