Nav cerību, ka Krievijas tirgus nākotnē atkal būs atvērts Latvijas zivrūpnieku produkcijai, uzskata zivju konservu ražotāja Gamma-A valdes priekšsēdētājs Aivars Lejietis.

“Ja vispār kaut kas tur nākotnē varētu mainīties, nav neviena iemesla, kādēļ lai viņi to darītu. Viņi ir atraduši iespēju liegt eksportu ar nekorektām metodēm, balstoties uz nepamatotām veterinārajām problēmām. Eiropa samierinās ar šādu pozīciju un ir bezspēcīga tur kaut ko izdarīt. Gadījumā, ja arī sankcijas atcels, nedomāju, ka mūs tur kāds gaida,” intervijā aģentūrai LETA saka Lejietis.

Austrumu valstu tirgos, kur vēl ir iespējams realizē Latvijas zivrūpnieku produkciju, nav lielu izmaiņu salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Potenciāls uzlabojums ir Uzbekistānā, kur saprotamāks kļuvis valūtas konvertācijas kurss.

Krievija kopš 2015.gada jūnija noteikusi ierobežojumus visas Latvijā ražotās zivju produkcijas ievešanai, skaidrojot šo lēmumu ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības inspekciju laikā Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA