40% iedzīvotāju apgalvo, ka sporta nodarbības viņiem ir ļoti svarīgas

1402

Saskaņā ar pētījumu, ko šā gada jūnijā veica sporta apģērbu zīmols 4F, 40% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka sporta nodarbības viņiem ir ļoti svarīgas, vēl 20% aptaujāto ir atbildējuši, ka treniņi viņiem ir svarīgi. Tomēr, neraugoties uz šādu pozitīvu attieksmi, trīs piektdaļas Latvijas iedzīvotāju nevelta sporta nodarbībām tik daudz laika, cik gribētu, pat ņemot vērā to, ka viņu parastā treniņa ilgums nepārsniedz divas stundas.

51,6% Latvijas iedzīvotāju parasti treniņiem velta vienu līdz divas stundas, vēl trešdaļa (31,5%) nodarbojas ar sportu ne ilgāk par stundu. “Šo es dēvēju par viltus nogurumu: daudzi ļoti bieži attaisno savu slinkumu un nevēlēšanos iet uz treniņu tieši ar to, ka viņiem nav ne laika, ne enerģijas. Tomēr labs treniņš, nodarbojoties ar to sporta veidu, kas patīk, nevis atņem, bet gluži otrādi – uzlādē ar enerģiju,” komentē pieredzējušais treneris un zīmola 4F vēstnieks Kristaps Ence.

Aptauja parādīja, ka 65% Latvijas iedzīvotāju dod priekšroku treniņiem vienatnē: 55,1% tāpēc, ka patstāvīgi treniņi ļauj nodarboties ar sportu izdevīgā laikā, 20,3% tāpēc, ka jūtas labāk organizēti, nenovēršot uzmanību uz citiem sportistiem. “Tie, protams, ir ļoti labi saprotami iemesli, tomēr komandas gars spēj uzmundrināt tad, kad šķiet, ka nemaz nav spēka sportošanai. Turklāt, norunājot ar draugu kopā apmeklēt treniņus, būs daudz mazāk iespēju izvairīties!” iesaka treneris.

Pētījums liecina, ka daudziem no tiem, kas pašlaik dod priekšroku treniņiem vienatnē, nekas nebūtu pretī piedalīties grupu treniņos: lai gan 73,7% respondentu neapmeklē grupu treniņus, tie paši respondenti, proti, 79,5%, labprāt uz tiem ietu, ja būtu iespēja to darīt par brīvu. “Tāda iespēja ir – Rīgā ir vairāki bezmaksas vai cenas ziņā mēreni piedāvājumi. Daži treneri ir gatavi nodarboties ar interesentiem pat par ziedojumiem – cik kurš spēj un vēlas dot.”