Ventspilī par 5,445 mlj. eiro attīstīs videi draudzīgu autobusu infrastruktūru

1335

Ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī attīstīs videi draudzīgu autobusu infrastruktūru. Valdība ir apstiprinājusi attiecīgo projektu īstenošanas nosacījumus.

“Mērķis ir veicināt videi draudzīga sabiedriskā transporta izmantošanu, kā rezultātā pieaugs to pasažieru skaits, kas izmantos videi draudzīgu sabiedrisko transportu. Pasākums tiks iekļauts energoefektivitātes politikas alternatīvo pasākumu plānā enerģijas galapatēriņa ietaupījuma mērķa sasniegšanai,” norāda Satiksmes ministrijā.

Pasākumā ir atbalstāma jaunu videi draudzīgu sabiedrisko transportlīdzekļu (autobusu) iegāde, jau esošo sabiedrisko transportlīdzekļu (autobusu) aprīkošana videi draudzīgākai darbībai, tajā skaitā ar atjaunojamiem energoresursiem, kā arī saistītās uzlādes/uzpildes infrastruktūras izveide. Būtisks priekšnoteikums investīcijām ir laba transporta sistēmas pārvaldība, kas spētu nodrošināt investīciju efektivitāti.

Attiecīgajā aktivitātē iecerēts īstenot sešus projektus. Jelgavā tika iegādāti četri jauni videi draudzīgāki sabiedriskā transporta transportlīdzekļi, kā arī izveidota saistītā uzlādes infrastruktūra. Projekta plānoto attiecināmo izmaksu kopsumma ir 1 740 000 eiro, tostarp Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējums ir 1 445 000 eiro apmērā.

Jēkabpilī tiks iegādāti septiņi jauni videi draudzīgāki sabiedriskā transporta transportlīdzekļi, kā arī izveidota saistītā uzpildes infrastruktūra. Projekta plānoto attiecināmo izmaksu kopsumma ir 1 783 541 eiro, tostarp KF finansējums – 1 516 010 eiro apmērā. Savukārt Jūrmalā tiks iegādāti septiņi jauni videi draudzīgāki sabiedriskā transporta transportlīdzekļi (attiecināmo izmaksu kopsumma ir 1 498 824 eiro, tostarp KF finansējums – 1 274 000 eiro).

Rēzeknē tiks iegādāti četri jauni videi draudzīgāki sabiedriskā transporta transportlīdzekļi, kā arī izveidota saistītā uzlādes infrastruktūra (attiecināmo izmaksu kopsumma ir 1 600 000, tostarp KF finansējums – 1 360 000 eiro), bet Valmierā tiks iegādāti deviņi jauni videi draudzīgāki sabiedriskā transporta transportlīdzekļi (attiecināmo izmaksu kopsumma ir 2 698 246, tostarp KF finansējums – 2 293 508 eiro).

Savukārt Ventspilī tiks iegādāti 15 jauni videi draudzīgāki sabiedriskā transporta transportlīdzekļi, kā arī izveidota saistītā uzlādes infrastruktūra. Projekta plānoto attiecināmo izmaksu kopsumma ir 5 445 000 eiro, bet KF finansējums ir 4 628 250 eiro apmērā.

Projektu īstenošanas maksimālais termiņš – 2023.gada 1.augusts. Projektu iesniegumu atlasi un vērtēšanu organizēs Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.