Teju puse Latvijas iedzīvotāju nepietiekami daudz laika velta fiziskām aktivitātēm

0
429

Vasaras sezona jau ierasti ir aktīvs un dažādām sportiskām aktivitātēm piesātināts laiks, taču, kā liecina zīmola Rexona veiktais pētījums par Latvijas iedzīvotāju kustības paradumiem ikdienā, 47% jeb gandrīz puse aptaujāto ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas pārāk reti vai it nemaz.

Lai gan ceturtdaļa respondentu sporto regulāri, pārsvarā tie ir jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, savukārt gados vecāki cilvēki, kuriem šādas aktivitātes būtu tikpat nepieciešamas, ar sportošanu nodarbojas krietni retāk. Pētījums atklāj, ka iedzīvotājiem regulāri sportot visvairāk traucē laika trūkums, nespēks, nogurums un slinkums, taču vairākums aptaujāto norāda, ka ar fiziskām aktivitātēm vēlētos nodarboties biežāk.

Arī Eurostat aptaujas rezultāti liecina, ka Latvijas iedzīvotāji ir vieni no kūtrākajiem sportotājiem Eiropā, krietni atpaliekot no vidējā rādītāja. Taču vērojamas arī pozitīvas tendences – 71% aptaujāto norāda, ka tomēr gribētu kustēties biežāk, kas liecina, ka cilvēki apzinās sportisko aktivitāšu nozīmi ikdienā. Noskaidrots, ka visiecienītākā aktivitāte starp visiem respondentiem 56% gadījumu, bet it īpaši starp sievietēm, ir garākas pastaigas.

Kā otru populārāko kustības veidu iedzīvotāji ierindo sporta zāles apmeklēšanu un fitnesa treniņus, trešajā vietā atstājot riteņbraukšanu, kas ir īpaši aktuāla gada siltajos mēnešos.

Gandrīz piektdaļa cilvēku norādījuši, ka, ikdienā pārvietojoties, galvenokārt izmanto auto vai motociklu, un no tiem lielākā daļa ir vīrieši, kas vecāki par 35 gadiem. Tieši šai sabiedrības daļai ar fiziskām aktivitātēm vajadzētu nodarboties biežāk, ņemot vērā skarbo sirds un asinsvadu slimību statistiku – Latvijā vien ik gadu šī iemesla dēļ mirst ap 16 000 cilvēku. Kā zināms, regulāra sportošana un veselīgs uzturs ir atslēga cīņā pret šīm saslimšanām, ko lieliski atspoguļo arī aptaujāto galvenā motivācija piekopt aktīvu dzīvesveidu – vēlme uzturēt sevi labā formā (55%), uzlabot veselību (48%) un veicināt labu pašsajūtu (47%). Taču šo vēlmi īstenot visvairāk traucē laika trūkums – tā uzskata gandrīz puse aptaujāto. Savukārt nespēks, nogurums un slinkums stājas ceļā vairāk nekā trešdaļai respondentu, it īpaši sievietēm un jauniešiem, kuriem nereti traucē arī motivācijas trūkums.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay