Tikai 38% jaunu cilvēku miegam velta pietiekami daudz stundu

1341

Mazāk par pusi jeb 47% valsts iedzīvotāju uzskata, ka miegam velta pietiekami daudz laika, kamēr vismazāk par pietiekamu miega daudzumu piedomā iedzīvotāji 25-34 gadu vecumā, rāda Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss pētījums. Šajā aptaujāto grupā vien 38% atzina, ka ikdienā cenšas gulēt gana daudz. Savukārt visvairāk laika miegam velta seniori (55 – 74 gadi), kuru vidū pietiekami daudz guļ 54%.

Vērtējot aptaujāto atbildes pēc dzimuma, secināms, ka sievietes guļ vairāk nekā vīrieši – ja dāmu vidū miegam pietiekoši daudz laika velta 51 %, tad kungu vidū par 8 % mazāk jeb 43 %. Tikmēr, ja apskata datus pēc apdzīvotajām vietām, atklājas, ka labākais miegs ir galvaspilsētas iedzīvotājiem – 51 % rīdzinieku atbildējuši, ka ikdienā piedomā pie optimāla miega daudzuma. Tikmēr vismazāk laika miegam velta lauku apvidos dzīvojošie (44 %).

Ģimenes ārsts Alberto Sadu skaidro, ka tie lielā mērā varētu atainot reālo situāciju, jo mūsdienu cilvēks miegam tik tiešām pievērš par maz uzmanības. Arī izmaiņas, salīdzinot ar pērnā gada datiem, ir mazas, lai arī vērojams neliels apzinīgu gulētāju pieaugums. “Mums katram būtu jāguļ deviņas stundas diennaktī – vislabāk septiņas stundas naktī un divas – diendusā,” norāda ārsts.

“Cilvēki līdz galam neizprot, cik būtisks ir miegs. Ja neesam pietiekami izgulējušies, nevaram produktīvi strādāt un veikt pārējos ikdienas pienākumus,” uzsver ārsts

Viņš norāda, ka miega trūkums veicina nogurumu, izraisa nervozitāti un kopumā manāmi mazina dzīves kvalitāti. Rezultātā nepietiekams miegs ar laiku var pat rezultēties grūtībās aizmigt. Par to liecina arī aptiekās pieaugošais to medikamentu skaits, kas palīdz iemigt.

Aptaujas dati arī atklāj, ka pret miega daudzumu ikdienā visapzinīgākā attieksme ir tiem iedzīvotājiem, kuri savu dzīvesveidu kopumā novērtējuši kā veselīgu (54%), bet starp tiem, kuri atzīst, ka piekopj neveselīgu dzīvesveidu, veselīga miega piekritēju ir 38%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC