Ventspilī notiks operdziedātājas Alīdas Vānes piemiņas pasākumi

1400

Trešdien Ventspilī notiks izcilās operdziedātājas Alīdas Vānes piemiņas pasākumi.

Kā informē atceres pasākumu rīkotāji, vispirms plkst.13 Tārgales pamatskolā notiks Ventspils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas audzēkņu koncerts. Pēc tam plkst.14 piemiņas pasākums pie Alīdas Vānes dzimtajām mājām Jaunalkšņi Dokupes pagastā. Piedalīsies Tārgales pamatskolas muzikālo kolektīvu dalībnieki. Atceres pasākumi noslēgsies plkst.14.30 ar ziedu nolikšanu Doku kapos.

Operdziedātāja Alīda Vāne Latvijas vārdu pasaulē aiznesusi tālāk nekā jebkurš cits latviešu mākslinieks. 12 spožas slavas apmirdzēti gadi dziedātājas mūžā aizvadīti uz daudzām Itālijas operskatuvēm, dziedāts arī ASV, Argentīnā, Urugvajā, Čīlē, Holandē. Alīdas Vānes talants visur tika atzīts un cildināts, tikai Latvijā par to bija maz zināms.

Alīdas Vānes atceres dienas pasākumi Ventspilī tiek organizēti kopš 1994.gada. Idejas autore un aizsācēja ir Ventspils mūzikas vidusskolas vokālā pedagoģe Māra Ferbere, bet materiālus un informāciju par Alīdas Vānes radošo darbību un piemiņas dienu norisēm apkopo muzikoloģe Vaida Salmiņa.

Autors: Ventspilnieks.lv