Šopavasar Latvijā viedtālruni lietojuši nepilns viens miljons Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 7% vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn, liecina TNS Latvia veiktais pētījums.

25% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem izmanto planšetdatoru un tas ir par 3% vairāk nekā 2016.gada pavasara periodā. Pēdējā mēneša laikā internetu viedtālrunī lietojuši 55%, bet regulārāk – katru dienu 46%. Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā grupā. Savukārt internetu planšetdatorā pēdējā mēneša laikā lietojuši 23%, un katru dienu lieto internetu planšetdatorā – 11% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Planšetdatoru lietotāju īpatsvars visstraujāk palielinājies vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem, un pilsētās ārpus Rīgas to lietotāju vidū, kas ierīci izmanto vairākas reizes dienā.

No pētījuma datiem var secināt, ka internetu arvien vairāk izmanto ikdienas vajadzībām viedtālruņos, savukārt, planšetdatoros ikdienas interneta lietošana – vēl skaitliski neliela, taču ar zināmu noturību paradumos un planšetdatoru lietošana aktuālāka kļūst ārpus Rīgas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC