FOTO: Ovišos uzplaukst Austras koks

2618

Tārgales pagasta Ovīšu ciemā netālu no bākas uzstādīts unikāls vides objekts no metāla – Austras koks. Tā augstums ir 6,5 metri, platums – pieci metri. Jauno vides objektu ciemam dāvināja biedrības Ovīšu draugu kopa pārstāvis mediķis Rauls Vēliņš, informē Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlēna Zvaigzne.

Biedrībā apvienojušies aptuveni desmit aktīvistu, tā dibināta pirms gada ar mērķi aktivizēt Ovīšu iedzīvotājus, lai viņi domātu par ciema attīstību un risinātu dažādus aktuālus jautājumus. Pateicoties viņu uzņēmībai, salabots ceļš Ovīšu virzienā, bet nu draugu kopa pārstāvis Rauls Vēliņš pārsteidza visus, uzstādot Austras koku. Šī zīme izraudzīta tādēļ, ka tā ir skaista un estētiska, tā simbolizē vairākas dimensijas un rāda indivīda un sabiedrības attīstību. “Austras koks ir saistīts ar pasaules zināšanām – tām, kas bijušas pirms mums, mūsdienās atklātajām un tām, kas mums vēl ir apslēptas. Austras koks nozīmē nepārtrauktu indivīda un sabiedrības attīstību, tas atgādina, ka esam cēlušies no saviem senčiem un aiz mums ir jaunā paaudze – bērni,” saka Vēliņš.

Latviskā simbola autori ir meistari Sīmansoni – dēls Jurģis un tēvs Māris no Rencēnu pagasta Valmieras pusē. Vispirms viņi izveidoja ābeli, kas atrodas Ventspilī, kafejnīcas Rātsgalds pagalmā. To uzlūkojis, Rauls Vēliņš uzrunājis metālapstrādātājus, lūdzot izgatavot Austras koku. Ar pārtraukumiem viņi strādājuši visu vasaru, lai 1.oktobrī Ovīšos varētu novietot lielo metāla konstrukciju. Tā atrodas netālu no bākas meža ielokā, kur aug senas priedes.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība