FOTO: Vējoņu pāris godina audžuģimenes, viņu vidū arī divas ģimenes no Ventspils

3393

Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar kundzi Rīgas pilī godināja ģimenes, kas uzņēmušās rūpes par bez vecāku gādības palikušajiem bērniem ar īpašām vajadzībām. Tikšanās reizē pilī viesojās arī divas audžuģimenes no Ventspils – Olgas Apses un Ivetas Lībergas ģimenes.

Kā pastāstīja Ventspils pilsētas Sociālajā dienestā, ilggadēja audžuģimenes pieredze ir abām šīm ģimenēm. Gan Olgai Apsei, gan arī Ivetai Lībergai audžuģimenes statuss ir kopš 2011.gada.

Uzrunājot audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus, Valsts prezidents uzsvēra: “Rūpes par bērniem, ir rūpes par mūsu valsti. Latviju nākamajā simtgadē es redzu bez bērnunamiem. Mums mērķtiecīgi ir jāiet prom no šīs aprūpes formas un katram bērnam ir jānodrošina ģimene. Neatlaidīgi jāstrādā uz mērķi – ģimene un ģimeniska vide katram bērnam neatkarīgi no viņa vecuma, veselības stāvokļa vai citiem apstākļiem. Visi Latvijas bērni ir mūsu bērni. Mēs nedrīkstam neviena bērna dzīvi norakstīt sistēmas un vienaldzības dēļ.”

Valsts prezidents un dzīvesbiedre Iveta Vējone pateicās ģimenēm par bērniem sniegto mīlestību, rūpēm un pašaizliedzīgo darbu, sniedzot atbalstu un mājas izjūtu bez vecāku gādības palikušiem bērniem un radot apstākļus, kuros bērni var pilnvērtīgi augt un attīstīties.

Prezidents ar kundzi īpaši cildināja trīs Latvijas ģimenes, kuru mājās patvērumu un mīlestību raduši arī smagi slimi bērniņi ar nedziedināmām diagnozēm. Valsts prezidenta un Ivetas Vējones pateicības rakstus saņēma Vitālijs Babāns un Marina Kuļikova, Inese Meirāne un Svetlana Mahmudova.

Iveta Vējones kundze pasākumā atzina: “Mēs sabiedrībā bieži izvēlamies nerunāt par tēmām, kas ir sarežģītas un vienlaikus sāpīgas. Mēs bieži izvēlamies vieglāko ceļu – neredzēt un nezināt. Bieži ir uzskats, ka bērniem ar īpašām vajadzībām primāri nepieciešami veselības aprūpes pakalpojumi. Taču tā nav. Bērniem visupirms ir vajadzīgas mājas un drošības sajūta, tikai tad nāk veselības aprūpes un citas vajadzības.”

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja