Valsts prezidents Egils Levits savā pirmajā gadu mijas uzrunā tautai aicināja iedzīvotājus nebaidīties sapņot, taču darīt to gudri, lai būtu iespējams virzīties uz sapņu piepildījumu un tas dotu labumu visai sabiedrībai. 

Prezidents aicināja sapņot gudri, lai varētu atbildēt uz 21.gadsimta lielajiem jautājumiem un “iezīmēt jābūtību”. Kā piemēru viņš minēja šo: “Jauns ekonomikas modelis, kas celtu godā pietiekamību kā vērtību, nevis nežēlīgu dzīšanos pēc pārtēriņa. Tas nozīmē jaunu uzvedību patēriņā, citu attieksmi sociālā laukā, jaunus ikdienas paradumus gan katram no mums personīgi, gan valstīm un citiem globālajiem spēlētājiem. To pieprasa solidaritāte ar veselo saprātu, ar mūsu veselību, ar paaudzēm, kas nāks pēc mums, un ar visu dzīvo dabu.”

“Mēs, latvieši, attīstītas un stabilas valsts pārstāvji, esam vienlīdz atbildīgi meklēt, un esam arī vienlīdz spējīgi atrast nepieciešamos risinājumus. Sapņiem vienmēr ir jābūt lielākiem, nekā viens cilvēks tos spētu īstenot. Tāpēc būsim draudzīgi pret līdzcilvēku sapņiem, jo kāds no tiem var ļoti noderēt nākotnē.”

Viņš arī novēlēja ikvienam nezaudēt, bet stiprināt ticību un arī pārliecību, jo “pārliecība nozīmē rīcību – risināt problēmas vienu pēc otras, nevis nolaist rokas to priekšā”. “Katrs no mums var kļūdīties, atzīsim to un dosimies tālāk.”

Visu uzrunu var noskatīties un noklausīties zemāk pievienotajā video:

01.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ekrānšāviņš no video