Ventspils Aklā gotiņa

0
392


No iedzīvotāju jautājumiem oficiālajā portālā Ventspils.lv: 
Ciemiņi Lielo ziedu gotiņu jau nodēvējuši par aklo gotiņu, jo tai tiešām nav acu. Tagad notiek tās atjaunošana, varbūt tomēr var izveidot acis? Lai arī kāda tur būtu mākslinieka iecere, ar acīm tā izskatītos labāk. Tas taču ir viens no pilsētas simboliem, bet tagad drīzāk izskatās pēc sociālās palīdzības lūdzēja. Gotiņai acis ir nepieciešamas.
Pilsētas domes arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas atbilde: Informējam, ka Ziedu gotiņa ir pabeigts vides objekts – mākslas darbs, kā to ir iecerējuši tās izveides autori. Ziedu gotiņas acis ik gadu tiek simboliski veidotas no stādāmajiem ziediem. Šobrīd ziedu gotiņas rekonstrukcija ir noslēgusies, un izmaiņas tās veidolā netiks veiktas.

• • •

Redakcijas piebilde. Vecos laikos teica: māksla pieder tautai. Tagad tautai tā nepieder, toties mākslas darbiem arvien biežāk nepieciešams garš un izvērsts skaidrojums – kas īsti ar mākslinieka galvā tapušajām domām, idejām un izpildījumu ir domāts. Līdz šim uzskatījām, ka pilsētas govis ir tādi kā vienkārši un saprotami vides objekti. Bet varbūt Aklā gotiņa ir kas īpašs, ar slēptu dziļi filozofisku vēstījumu pilsētniekiem un Ventspils viesiem? Un galu galā taisnīguma un taisnās tiesas simbols Temīda taču arī ir akla… Un nekas. Visiem patīk.

Autors: Zemgus