“Ventspils reisa” šoferītis – pie sarkanās gaismas, pāri tiltam… bet nekas jau nenotika!

0
264

No ventspilnieku jautājumiem oficiālajā portālā ventspils.lv. Šodien plkst. 18.30 braucu ar autobusu Autoosta – Piltene, šoferītis, šķiet, Aleksandrs… Pajauns vīrietis ar zoda bārdu. Bet ne jau izskatā ir būtība, bet gan viņa rīcībā: piebraucot pie Ventas tilta, tablo un skaņas signāls konkrēti signalizēja, ka tilts ir slēgts. Bet viņš vispirms izvēlējās aplī uzbraukt uz tilta. Ok, tas nav aizliegts, bet tālāk gan sekoja “bembista” cienīgs manevrs… Pat nepiebremzējot, pie sarkanā signāla (tilts nebija pacelts, bet luksofors uz tilta bija sarkans, visas citas mašīnas izmantoja apvedtiltu) mēs šķērsojam Ventas tiltu un mierīgi turpinājām ceļu tālāk. Jautājums “Ventspils reisam” – ar kādām tiesībām tiek apdraudēta pasažieru dzīvība un – vai tik neapdomīgs un morāli nenoturīgs šoferītis var pārvadāt cilvēkus? Par fakta patiesumu varat pārliecināties noskatoties videonovērotāju uz tilta un, domāju, arī izpētot konkrētā autobusa reisa maršrutu. (Jānis Āboliņš, 07.11.2019.)

Redakcijas piebilde.Redakcija izlēma nekomentēt Āboliņa kunga vēstuli, bet piedāvāt lasītājiem divus komentārus pie šīs vēstules, kas, šķiet, uzskatāmi demonstrē zināmas ventspilnieku daļas attieksmi pret satiksmes noteikumu ievērošanu… Sak, nekas taču nenotika, vai ne? Un vispār – tikai Rīgas troļļi tik ļoti ienīst Ventspili, ka pieprasa no autobusa vadītājiem ievērot satiksmes noteikumus…

Godātais ventspilnieks Marks Frozenmanis vēstuli komentē šādi: “Cien. Āboliņa kungs, vai jums nav, ar ko dzīvē nodarboties? Nekas taču nenotika. Ja autobusa vadītājs izvēlas manevru, tad tam ir jābūt ar kādu pamatojumu. Neesiet kā čekists. Lieciet cilvēkus mierā! Ir citi laiki tagad! Cilvēki paliek daudz miermīlīgāki. Nav jādur nazis otram mugurā.” Bet kāds anonīms ventspilnieks ir vēl skarbāks: “Vispār Rīgas trollīšiem vajadzētu zināt, ka, uzbraucot uz Ventspils tiltu pie sarkanās gaismas, no abām pusēm nolaižas barjera, kuru fiziski ar busiņu nav iespējams izlaipot. Lai jums jauka diena, Ventspils nīdēj.”

Autors: Zemgus