Ovīšu bākas popularitāte aug: šogad pabijuši jau 3500 cilvēku

1788
Autors: Ventspilnieks.lv
Autors: Ventspilnieks.lv

Ventspils brīvostas apsaimniekotā Ovīšu bāka ar katru gadu kļūst populārāka Latvijas apceļotāju vidū. 2016.gada septiņos mēnešos bāku apmeklējuši jau gandrīz 3,5 tūkstoši cilvēku, bet ap 200 izvēlējušies tās teritorijā nakšņot teltīs.

Ar Ventspils brīvostas palīdzību te ir izveidota interesanta ekspozīcija par Latvijas bāku vēsturi. 2015.gada 12 mēnešos bāku un ekspozīciju apmeklēja ap 4,5 tūkstoši cilvēku, bet 2014.gadā ap 3,5 tūkstoši interesentu.

“Tūristus šeit var sastapt no visas pasaules, gan ģimenes ar bērniem, skolēnus, tūrisma aģentūru organizētas tūristu grupas un arī individuālus interesentus. Tūristi visbiežāk izvēlas apskatīt gan Ovišu bāku, gan Radiostronomijas centru Irbenē,” stāsta bākas uzraudze Iveta Bādere.

Pateicoties bākas lieliskajai akustikai, to kā akustisko koncertu vietu jau vairākus gadus iecienījuši Latvijā pazīstami mūziķi. Koncerti bez lielām mārketinga aktivitātēm spēj pulcēt arvien vairāk interesentu. Tā šovasar klausītāji baudīja mūziķa Jēkaba Nīmaņa īpaši kampaņas Mana jūra piecu gadu jubilejai veidotu muzikālo programmu, kuru izpildīja kopā ar Jakob Noiman Festival Band. Pasākuma laikā bija īpašas nodarbības bērniem, un bāka tika krāšņi izgaismota.

Bet jūlija pedējā sestdienā koncertu sniedza Latvijā pazīstami mūziķi – Ēriks Loks, Andris Grīnbergs, Kārlis Kazāks un Juris Lanovojs. Bija arī radošās darbnīcas bērniem un viktorīna, kuras mērķis bija veicināt un popularizēt atbildīgu attieksmi pret Latvijas piekrastes unikālajām vērtībām. Šogad pirmo reizi bāka tika izmantota arī kā izstāžu zāle. Ovīšu akustiskā koncerta norises laikā bija apskatāmas jaunās mākslinieces Elīnas Alkas litogrāfijas, akvareļi un gleznas. Ir arī muzikālas ieceres septembrim. Vēlmi šeit muzicēt izteicis Ventspils Centra sākumskolas zvanu ansamblis.

Ovišu bāka ir unikālā ar to, ka ir vecākā bāka Latvijā. Bāka joprojām darbojas un ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Teritorijā atrodas arī labi saglabājusies bākas darbinieku ēka, kas celta 20.gadsimta sākumā. Kad maršrutā Ventspils–Mazirbe sāka kursēt mazbānītis, šai ēkā pāris telpu tika atvēlētas Ovīšu stacijai. Ēka iekļauta Latvijas industriālā mantojuma sarakstā.