Ventspils muzejs ceturtdien atklās pirmo izstādi ciklā Latvijas zelts, kurā visa gada garumā dažādās izstādēs ventspilnieki un pilsētas viesi varēs izbaudīt Latvijas mākslas un kultūras dižākās vērtības. Cikla pirmajā izstādē Livonijas ordeņa pilī varēs aplūkot leģendārās un izcilās latviešu gleznotājas Birutas Baumanes gleznas, informē muzejs.

Māksliniece, kura nāca pasaulē tikai trīs ar pusi gadus pēc Latvijas valsts dzimšanas un nodzīvoja ražīgu, bagātīgu un ilgu mūžu (māksliniece aizgāja mūžībā tieši pirms gada 94 gadu vecumā – 2017. gada 21. janvārī), visu mūžu strādājusi ražīgi un atstājusi ļoti spēcīgu ierakstu Latvijas glezniecībā un mākslas vēsturē kopumā. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā ir itin bagātīga mākslinieces darbu kolekcija – 84 darbi, pašas mākslinieces dāvināti. Šeit, Ventspilī, Livonijas ordeņa pilī ir izstādītas 26 gleznas. Taču kopumā Baumanes darbu skaits ir mērāms simtos.

Interesanti, ka liela daļa no Baumanes darbiem ir laika gaitā apzināti un fiksēti. Pirms astoņiem gadiem dienasgaismu ieraudzīja iespaidīgs galerijas Daugava vadītājas Andas Treijas sastādīts albums ar vairāk nekā 400 mākslinieces darbu reprodukcijām.

Izstādi Livonijas ordeņa pilī atklās plkst.15 un tā būs skatāma līdz pat 4.maijam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA