Jūras krastā plīsusī notekūdeņu caurule Pārventas pludmalē ir salabota un ūdens no tās vairs nešļācas, informē pašvaldības uzņēmums ŪDEKA, kura pārraudzībā ir šī caurule.

Kā pavēstīja uzņēmumā, trešdien ŪDEKA darbinieki attīrīto notekūdeņu izvades caurulei plīsuma vietā uzlika īpašu uzmavu un bojājums novērsts pilnībā.

Ventspilnieks.lv jau vēstīja, ka pirmdien Pārventas pludmalē esošajai un pašvaldības SIA ŪDEKA piederošai attīrīto notekūdeņu izvades caurulei konstatēts plīsums salaiduma vietā. Plīsuma vietā no caurules jūras krastā daļēji iztecēja attīrītie notekūdeņi, kuru izvade jūrā parasti notiek 1,8 km tālumā.

Kā skaidroja uzņēmumā, plīsumu izraisīja jūras gultnes skalošanās, kā dēļ tika izskalota caurules pamatne un šūpošanās rezultātā pārlūza metinājuma šuves vieta. Attīrīto notekūdeņu izvades caurules tiek apsekotas reizi divos gados, konkrētā caurule pārbaudīta 2016.gadā.

Šī caurule ir izbūvēta jau sen – Padomju laika mantojums kopš 1978. gada. PSIA ŪDEKA plāno apsekot caurules stāvokli visā tās garumā, lai pārliecinātos, ka tā nav bojāta arī citos posmos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ekrānšāviņš no aculiecinieka video