Ar izstādes atklāšanu noslēgsies keramikas simpozijs Navigācija IX

1241
Foto: Publicitātes foto

Šodien Ventspils Amatu mājā norisināsies starptautiskā keramikas simpozija Navigācija IX noslēgums, kas tradicionāli ir simpozija laikā tapušo darbu izstādes atklāšana. Pasākuma sākums plkst.17.

Jāatzīmē, ka šogad simpozijs notika jau devīto gadu. Tam par godu šovakar līdz ar izstādes atklāšanu notiks arī simpozija Navigācija (2009-2016) kataloga atvēršanas svētki. Katalogā apkopoti visu iepriekšējo astoņu simpoziju, vairāk nekā 42 mākslinieku 50 darbi, kas patlaban jau ir daļa no Ventspils muzeja mūsdienu mākslas kolekcijas.

Mazo formu keramikas simpozijs noritēja vienu nedēļu Amatu mājā. Kā stāsta simpozija rīkotāji, šogad simpozijā strādāja piecas mākslinieces – Irina Čirikova no Krievijas, Rūta Šipalite, Egle Einikite–Narkevičiene no Lietuvas, kā arī pašmāju keramiķes Kristīne Nuķe-Panteļejeva un Ieva Jurka.

Simpozijs notiek ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu un kuratora Jāņa Kupča vadībā, mākslinieki pēc simpozija tradīcijas realizē savas radošās idejas noteiktos materiālos – porcelānā un melnajā akmens masā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto