Ventspils pilsētas domē strādājošie četri opozīcijas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis ir vērsušies pie Rīgas apgabaltiesas tiesneša Borisa Geimana vadītā tiesas sastāva ar iesniegumu, lūdzot mainīt smagos noziegumos apsūdzētā un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas atstādinātā deputāta Aivara Lemberga piemērotā drošības līdzekļa grozīšanu uz tādu, kas attaisno un sasniedz tā pielietošanas mērķus, portāla Ventspilnieks.lv pastāstīja domē ievēlētā apvienotā saraksta līderis Ģirts Valdis Kristovskis.

Kā norādīja deputāts, smagos noziegumos apsūdzētais deputāts “Lembergs viņam piemēroto drošības līdzekli faktiski klaji ignorē un nepārprotami imitē tā ievērošanu”. “Runa ir par drošības līdzekli, kas Lembergam aizliedz pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils pilsētas Brīvostas valdes priekšsēdētāja pienākumus, kas ir noteikts jau kopš 2007.gada 13.augusta. Situācija, kurā apsūdzētais Lembergs tomēr ieņem šos amatus, ir ne tikai neloģiska un absurda, bet arī prettiesiska,” uzsvēra Kristovskis.

Deputāti vērš uzmanību uz to, ka šī drošības līdzekļa piemērošana nepārprotami paredz aizliegumu pildīt pilnīgi visus Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils pilsētas Brīvostas valdes priekšsēdētāja pienākumus, jo drošības līdzeklis neparedz aizliegumu tikai uz kādu atsevišķu abu minēto amatu pienākumu.

Pēc deputātu domām, tiesas piemērotais drošības līdzeklis nesasniedz savu mērķi. Tāpēc, aicinot tiesu precizēt vai grozīt drošības līdzekli apsūdzētajam Lembergam, viņi atsaucas arī uz šā gada septembrī viņiem sniegto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas viedokli, kas konstatē, ka “drošības līdzeklis Lembergam pašreizējā formā nav pietiekams un lai sasniegtu tā mērķi, būtu nepieciešams izvērtēt tā grozīšanas lietderība”.

Līdz ar to deputāti aicina tiesu lemt par procesuālā piespiedu līdzekļa grozīšanu atbilstoši Kriminālprocesa likuma 249.pantam. Deputāti uzskata, ka ar tiešu aizliegumu būtu jāliedz Lembergam ieņemt jebkuru vadošu amatu vai pildīt tā pienākumus Ventspils pilsētas pašvaldībā, pieļaujot viņa darbību, kas izriet no viņa pienākumiem kā likumīgi ievēlētam deputātam. “Piespiedu līdzekļa grozīšana sasniegtu mērķi, ja tas tieši tik tiešām aizliegtu apsūdzētajam Lembergam ieņemt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils Brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus līdz stājas spēkā spriedums Lemberga kriminālprocesā,” pauda Kristovskis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA