25.oktobrī Ventspilī, Ventspils kultīuras centrā, ar solo koncertu viesosies pazīstamais ģitāras virtuozs Vjačeslavs Mitrohins, kurš caur mūziku vedīs klausītājus ceļojumā pa latviešu blūza mūzikas vēsturi, informēja Kultūras centrā.

Koncertā skan Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Vjačeslava Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā.

Atskārsme par to, ka lielā daļā latviešu popmūzikas dziesmu rodamas apslēptas blūza vai spiričuela harmonija, ritmika un forma, ģitāristam Vjačeslavam Mitrohinam radās pirms vairākiem gadiem, vienlaikus ar ģitāras meistaru Aivaru Hermani, un abi ķērās pie pašmāju hitu blūza versiju izstrādāšanas.

Kā stāsta mūziķis, pirmo reizi blūza nosaukumu latviešu estrādes žanrā savās dziesmās iemūžināja komponisti Aivars Krūmiņš – tas notika 1971.gadā ar dziesmu Blūzs. Gadu vēlāk ierakstīts Ulda Stabulnieka skaņdarbs Miglas blūzs.

Vairāku latviešu autoru radītās melodijas Vjačeslava Mitrohina aranžējumos tagad iemūžinātas jaunā albuma Latviešu blūzi programmā, kur iekļauti arī paša Mitrohina, kā arī Aivara Hermaņa skaņdarbi.

24.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto