Ceturtdien, 7.septembrī, arī Ventspils Livonijas ordeņa pilī atzīmēs Eiropas kultūras mantojuma dienas.

Kā informē rīkotāji, pilī plkst.15 demonstrēs Pētera Krilova filmu Uz spēles Latvija, bet plkst.17 notiks vēstures zinātņu doktora Dzintara Ērgļa lasījums par Latvijas centrālās padomes darbību Ventspilī laikā no 1944. līdz 1945.gadam.

Pasākuma noslēgumā visi interesenti tiks aicināti autobusa ekskursijā pa Latvijas Centrālās padomes pēdām Ventspilī, lai kopīgi iepazītos ar tām vietām un ēkām, kurās darbojušies LCP locekļi un Ventspils sakaru grupas aktīvisti, un diskutētu par LCP darbības iemūžināšanas nepieciešamību Ventspilī.

Eiropas kultūras mantojuma dienās ik gadu katra Eiropas valsts izvēlas sev aktuālu tēmu kultūras mantojuma jomā un to reprezentējošus objektus, kas tiek atvērti publiskai apskatei. Šajā gadā Latvijā, gatavojoties valsts jubilejai, uzmanība pievērsta nozīmīgām personībām un notikumiem Latvijas valsts dzīvē. Ventspilī šajā gadā Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros tiks apzināta Latvijas Centrālās padomes darbība Ventspilī 1944.-45.gadā un pretošanās kustības aktivitātes pēckara periodā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto