Atklās jaunas grafikas un gleznu izstādes “Jūras vārtu” galerijā

488

Piektdien, 20.septembrī, teātra nama Jūras vārti mazajā izstāžu telpā notiks Lāsmas Pujātes grafikas darbu izstādes atklāšana, savukārt jau tagad lielajā izstāžu telpā skatāmas Kristīnes Kurepovas gleznas Carnikavas kalni.

Kā pastāstīja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga, Pujātes skatāmo darbu pirmsākumi meklējami dažādos vasaras plenēros, kuros māksliniece pēdējo gadu laikā piedalījusies vairākkārt. Tieši prombūtne no mājas, atrašanās ārpus ierastās darbnīcas vides ir galvenais mākslinieces iedvesmas un ideju avots. Darbos vienmēr klātesošs ir cilvēks un tā cilvēciskais faktors – cilvēks kā vērotājs, sapņotājs, kā pārmaiņu gaidītājs. Darbos profesionāli savienotas vairākas grafikas tehnikas: kā litogrāfija un linogriezums, tā monotipija un pastelis.

Kutepovas izstādes vienojošais lielums ir dabas daudzveidība. Mākslinieces gleznu tapšanā viens no iedvesmotājiem bija grāmata par dabu – mežziņa Pētera Vollēbēna grāmata Koku slepenā dzīve. Ko jūt un kā cits ar citu sazinās koki – ieskats apslēptā pasaulē.

Kutepovas izstāde apskatāma līdz 18.oktobrim, kamēr Pujātes darbi būs aplūkojami līdz 3.novembrim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Borisa un Ināras Teterevu fonds