Otrdien, 22.oktobrī, plkst.18 teātra nama Jūras vārti galerijā notiks pazīstamās latviešu gleznotājas Vijas Zariņas personālizstādes Dabas skati atklāšana, informēja Kurzemes filharmonijā.

Izstādē būs aplūkojami lielformāta darbi, tajos gleznotāja atainojusi Latvijas ainavas skatus. Mākslinieces darbos klātesošs ir viņas glezniecībai raksturīgais reālisms. Izsmalcinātā krāsu spēle ir kā instruments, ar kuru viņa veido personīgu stāstu par dabas skatiem, informē izstādes kuratori: “Lai gan lielformāta dabas skatu darbos māksliniece attēlojusi konkrētas vietas, stāsts nav par tikai par tām. Tas ir stāsts par Latviju un tai piemītošo unikālo un neatkārtojamo dabas skaistumu un cilvēkiem tajā.”

Vija Zariņa 1986.gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Induļa Zariņa monumentālās glezniecības darbnīcu, profesora Eduarda Kalniņa un profesora Borisa Bērziņa meistardarbnīcu. Izstādēs piedalās kopš 1980. gada, sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes. Darbi atrodas Latvijas Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Valsts Tretjakova galerijas, Krievijas Mākslas fonda, Krievijas Kultūras ministrijas, Tartu Mākslas muzeja krājumā, kā arī neskaitāmās privātajās kolekcijās visā pasaulē. Vija Zariņa par pedagoģi strādā kopš 1986. gada, Latvijas Mākslas akadēmijā kopš 1999. gada, LMA Glezniecības katedras asociētā profesore kopš 2008. gada.

22.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto