Atlantīdas meklējumi mākslinieces Nuķes-Panteļejevas porcelāna darbos “Jūras vārtos”

726

19.februārī teātra nama Jūras vārti galerijā atklās mākslinieces Kristīnes Nuķes-Panteļejevas radīto porcelāna keramikas oriģināldarbu izstādi Meklējot Atlantīdu.

Kā pastāstīja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga, savā jaunākajā darbu sērijā māksliniece pievēršas sarežģītu dabas formu pētniecībai, analizējot mikro struktūras, kas sastopamas dabā.

“Šis viens horizonts kurš bija priekšā… es ielūkojos ūdens stihijā un radīju pasauli ar koraļļiem, jūras zālēm un akmeņiem. Un ar dažādām keramikas tehnikām papīra porcelānā ne racionāli, bet emocionāli, savā sajūtu līmeni radīju darbus ,kas manā interpretācijā zemūdens pasaules radījumu studijas pārvērš par mākslas darbiem,” tā teikusi māksliniece par saviem darbiem.

“Mans personīgais horizonts ir tas uz ko tiekties, tas vienmēr ir man priekšā ar roku sasniedzams, bet katrs nākamais solis uz priekšu viņu attālina,” saka māksliniece. Svarīgākie iedvesmas avoti, radot izstādē redzamos darbus, ir okeāna radības, senās Burano mežģīnes un fosilijas. Reflektējot un gūstot inspirāciju, māksliniece radošu eksperimentu ceļā veido konceptuālus juvelierizstrādājumus un abstraktas skulptūras, apvienojot savas zināšanas metālapstrādē, ko transformē darbā ar porcelānu. Savos darbos viņa izmanto iespējas, ko piedāvā tehnisko paņēmienu un materiālu sintēze, stāsta Lācberga.

Māksliniece Kristīne Nuķe-Panteļejeva ir absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Vides dizaina nodaļu (2003), Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozari (MA 2009) un Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas apakšnozari (MA 2018), studiju laikā gūstot iemaņas metālmākslā un juveliermākslā Lahti Lietišķo zinātņu universitātē Somijā. Pēc studijām uzsākusi darbu Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā kā sudraba kalšanas pasniedzēja ar specializāciju emaljēšanā. Paralēli nodarbojas ar radošiem eksperimentiem, veidojot konceptuālas rotas. Darbi bijuši eksponēti Latvijā, ASV, Grieķijā, Krievijā, Lietuvā, Rumānijā, Dānijā.

Pērn ieguvusi sudraba apbalvojumu prestižajā Starptautiskajā keramikas konkursa izstādē Martinsona balva.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: No mākslinieces personīgā arhīva