Ceturtdien Ventspilī notiks divi interesanti pasākumi, kurus ir vērts nepalaist garām – dziesminieka un dzejnieka Guntara Rača dzejoļu krājuma atvēšana un kim? Laikmetīgās mākslas centra grupas projekta Retina atklāšana. 

Plkst.16 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks latviešu mūzikas izdevēja, producenta, dziesmu autora un mūziķa Guntara Rača dzejoļu krājuma 365 atvēršana. Pasākumā piedalīsies dažādi mūziķi, bet pats galvenais – arī pats autors.

Savukārt divas stundas vēlāk plkst.18 teātra nama Jūras vārti mazajā izstāžu zālē notiks kim? Laikmetīgās mākslas centra grupas projekta Retina atklāšana. Tā ir izstāde, kuras pamatā ir sarunas starp četriem tās dalībniekiem – Andreju Strokinu, Germanu Ermiču, Kasparu Vanagu un Ventu Vīnbergu – par laikmetīgās mākslas neskaidrajām attiecībām ar attēlu un vizuālo kā tādu, informē Kurzemes filharmonija. Izstādes autori uzsver, ka Retina nepretendē uz mākslas izstādes statusu, jo katram no četriem tās veidotājiem attiecības ar mākslu var tikt interpretētas kā nekonkrētas.

Andrejs Strokins ir vistuvāk apzīmējumam mākslinieks, bet sarunā iesaistas kā kolekcionārs, kurš tic atrastu fotomateriālu radošajam potenciālam. Vents Vīnbergs ir esejists un arhitektūras kritiķis, kuru fascinē arhitektūras kritika vēsturiskajā situācijā pirms fotogrāfijas, kad lasītāju iztēlē telpas piedzīvojumu nācāt uzburt vienīgi ar valodas paņēmieniem. Germans Ermičs ir dizainers un cita starpā eksperimentē ar spoguļiem, ļaujot domāt par atspulgu kā vienlaikus fizisku, fizioloģisku un ieaudzinātu konstruktu. Kaspars Vanags ir mākslas kurators, kuru neliek mierā doma par postmākslas utopijām attēlu inflācijas laikmetā, teikts Kurzemes filharmonija mājas lapā publicētajā izstādes aprakstā.

 Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA