Atvērs unikālu grāmatu par muižu likteni 20.gadsimta sākumā

1368

Pirmdien, 27.martā, plkst.18 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks unikālas grāmatas Muižas laikmetu griežos – Gueter in der Wendezeit 1900–1939 atvēršana. Pasākumā piedalīsies arī grāmatas autore Inta Dišlere un Ventspils vācu kultūras biedrības ansamblis Windau.

Intas Dišleres un Agritas Ozolas grāmata ietver ļoti plašu fotoattēlu klāstu un koncentrētu informāciju par muižām 20.gadsimta sākumā un 1905.gada norisēm, Pirmā pasaules kara notikumiem Kurzemē, lielinieku teroru un Brīvības cīņām, kā arī muižu likvidāciju Agrārās reformas laikā un vācbaltiešiem. Grāmata arī aktualizē jautājumu par vācbaltiešu lomu Latvijas vēsturē un atspoguļo procesus, ko vispareizāk būtu saukt par kultūras revolūciju.

Šīs grāmatas manuskripts tapa teju pirms desmit gadiem, kad Durbes pilī atklāja izstādi Muižas laikmeta griežos veltītu 20.gadsimta pirmās puses norisēm Latvijā: 1905.-1907.gada revolūcijai, Pirmajam pasaules karam un Brīvības cīņām, Agrārajai reformai un Otrā pasaules kara sākuma posmam, kuru rezultātā muižas Baltijā beidza pastāvēt un vācbaltieši bija spiesti izceļot.

Tukuma muzeja veidotās četras izstādes un to katalogi papildina cita citu un veido vienu veselumu, kas kopumā rada reprezentatīvu pārskatu par norisēm Latvijas muižās 20.gadsimtā.

Autors: Ventspilnieks.lv