Ceļojuma tērpi, dokumenti un aksesuāri unikālā Vasiļjeva izstādē

638

Ventspils muzejā – Livonijas ordeņa pilī – otrdien, 23.jūlijā, plkst.18 tiks atklāta izstāde Ceļā. V doroge. On the Road. Tajā būs 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta sākuma ceļojuma tērpi, dokumenti un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, Ribinskas muzeja un Ventspils muzeja krājuma, informēja muzejā.

Izstāde, kuras pamatu veido Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas eksponāti, veltīta 115.gadadienai kopš Maskavas – Ventspils – Ribinskas dzelzceļa līnijas atklāšanas 1904.gadā. Dzelzceļa līnija tika izbūvēta, lai veidotu Ventspils ostu par modernu Krievijas lauksaimniecības produktu eksporta vietu. Uzplaukuma periods gan bija ļoti īss, tikai desmit gadi – līdz Pirmajam pasaules karam, stāsta muzejā.

Izstādē būs apskatāmi vairāk nekā 50 ceļojuma tērpi no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, kā arī bagātīgs daudzums īpašu ceļojuma aksesuāru. Senākais izstādē redzamais ceļojuma tērps ir no 1870.gada. Tā ir vilnas auduma ketaveja, bet jaunākais – tērps pastaigām pludmalē ar zīda auklu apdari no 1916.gada.

Izstāde būs apskatāma līdz 20.oktobrim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto