Šovasar un rudenī 40 gadu pastāvēšanas jubilejas tūrē pa Latviju dosies slavenā estrādes grupa Eolika, un viens no koncertiem plānots arī Ventspilī – 12.septembrī Jūras vārtos, informē grupas menedžments Latvijas pasākumi.

Leģendārās grupas koncertturneja sākies augusta beigās Dzintaros. Uz skatuves, kā allaž, kāps lieliskais četrinieks – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals.

“Tie ir mani zelta gadi, mani skaistākie gadi, un patiesībā Eolika ir puse mana mūža, pat nerēķinot skaitliski. Tie bija neskaitāmi koncerti un koncertbraucieni, un esmu ļoti priecīgs un gandarīts, ka šī mūzika un dziesmas cilvēkiem patīk joprojām,” teic Eolikas dibinātājs, komponists Boriss Rezņiks, kurš uz skatuves kāps arī grupas jubilejas koncertos, atzīstot – iespējams, ka par godu jubilejai taps arī kaut kas jauns.

Rezņiks dibināja grupu 60.gadu vidū, taču vispopulārākais grupas sastāvs ir 80.gadu pirmajā pusē tapušais kvartets. Turpmākos piecus gadus Eolika bija viena no populārākajām Latvijas grupām. Šajā laikā tapa grupas lielākie hīti – Zemeņu lauks, Pasaule, pasaulīt, Āgenskalna tirgus rīts un citas, kā arī iznāca otrā lielā skaņuplate, kurā ierakstītas tobrīd grupas populārākās dziesmas. Savas pastāvēšanas laikā kvartets Eolika sniedzis vairāk nekā 4000 koncertu, un to droši var dēvēt par vienu no latviešu estrādes mūzikas simboliem.

02.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto