Kā ik gadu, arī šogad Ventspils ir viena no pilsētām Latvijā, kur notiek Krievijas teātru festivāla Zelta maska izrādes. Pirmdien, 21.oktobrī, ar pirmo izrādi Ventspilī viesosies Maskavas Drāmas teātris, informēja Kurzemes filharmonijā.

Jūras vārtos pirmdienas vakarā Maskavas teātris rādīs izrādi Solījums rītausmā, kas tapis pēc Romēna Garī romāna motīviem. Iestudējuma mākslinieciskais vadītājs ir Jevgeņijs Pisarevs, režisors – Aleksejs Kuzmins-Tarasovs.

Lomās: Aleksandra Ursuļaka, Andrejs Zavodjuks, Aleksejs Voropanovs, Sergejs Kudrjašovs, Irīna Petrova.

“Stāsts vēsta pirmkārt par lielu mīlestību. Kaislīgu, visu piedodošu, taču reizumis arī graujošu, – mātes mīlestību, kura uzvar laiku un attālumu… Bet saites, kuras vieno šā autobiogrāfiskā stāsta varoņus – māti un dēlu – ir ne vien radniecīgas, bet zināmā mērā pat mistiskas. Māte lugas varonim ir devusi izglītību un iedvesmu, iedevusi viņam savu ticību – bezierunu ticību viņam. Viņš izaug, iepazīst dzīvi, pārlaiž tās kāpumus un kritumus un, mātes nepagurstoši modri aprūpēts, turpina cīņu par viņas sapņa īstenošanu, jo saprot – vairs nekad dzīvē nesatiks sievieti, kas spētu viņu mīlēt tāpat kā viņa…” – teikts izrādes anotācijā.

21.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto