Vienlaikus kā citur pasaulē piektdien sākta Apple iPhone X tirdzniecība arī Latvijā. Piemēram, Euronics veikalos pirmo stundu tendence liecina, ka jubilejas viedtālruņa pieprasījums ir augsts arī Latvijā. Šī gada septembrī izziņotais iPhone X tiek uzskatīta par vienu inovatīvākajām, taču arī dārgākajām ierīcēm pasaulē – neraugoties uz to, pircēju vēlme iegādāties aizvien jaunākus un labākus tālruņu modeļus ik gadu pieaug.

Vēl pirms oficiālā tirdzniecības sākuma un īpašās jubilejas modeļa prezentācijas Euronics veikalā bija pulcējušies zīmola cienītāji, kuri vēlējās ierīci novērtēt klātienē. Šī rīta pirmais vēsturiskās ierīces pircējs, kas stādījās priekšā kā Jānis, atzinās, ka personīgai lietošanai labprāt izvēlas iOS operētājsistēmu, tāpēc arī iPhone X izvēle bijusi likumsakarīga.

Dažas no visvairāk aprunātajām jaunā iPhone X iespējām ir balss un sejas atpazīšana, spilgtais īpašās izšķirtspējas ekrāns un kvalitatīvākas kameras, pilnībā stiklā veidotais tālruņa korpuss, kas tādējādi ļāvis ieviest bezvadu lādēšanu, un atteikšanās no tradicionālās “home” pogas viedtelefona korpusā.

Vērtējot cilvēku iepirkšanās paradumus veikalos Latvijā, īpaši ekskluzīvo ierīču segmentā, gandrīz droši var teikt – iPhone X pieprasījums būs augsts, un pārdošanas rezultāti – labi, prognozē Euronics. Pēdējos trijos gados pārdotākie bijuši iPhone 5s, kas tirgū pieejams no 2013.gada, pirms gada prezentētais iPhone 7 un iepriekšējā gada Samsung Galaxy A5, kas pieejams par ievērojami zemāku cenu nekā jaunākās iPhone ierīces.

Apple jauno ierīci iespējams iegādāties bez piesaistes kādam no telekomunikāciju operatoru līgumiem. To cenas attiecīgi – 1179 eiro 64 GB modelim, bet 1349 eiro – 256 GB versijai. Abi modeļi pieejami sudraba un astro pelēkajā krāsās.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA