Ventspils Galvenajā bibliotēkā apskatāma fotoizstāde Pašas radīts vai mantots, bet Mans Tautastērps. Īpašā izstāde ir Latvijas simtgadei veltīta izstāžu ciklā un, apceļojot visu Latviju, turpināsies pusotra gada garumā.

Fotoizstādes idejas autores fotogrāfes Ilzes Strēles mērķis ir popularizēt senču mantojumu, tradīcijas un vērtības, fotogrāfējot latviešu sievietes mantotā vai pašas radītā tautas tērpā Latvijas dabā ar dabas materiālu vainadziņu galvā. Fotogrāfijas papildina tautastērpa īpašnieces stāsts par tērpu, Daces Sadakas dzejolis un Gintas Zaumanes izšūta miniatūra.

Kopš 2015.gada septembra ir apbraukāti Latvijas četri novadi- Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale, četros gadalaikos satiktas 25 latviešu sievietes un izdzīvots kopējs lepnums par piederību Latvijai. Var droši apgalvot, ka izstāde ir tautas mantojuma atspoguļojums fotogrāfijās, kurās sinerģijā caurvijās latvietes rokām darināta vēsturiskā tērpa dvesma, kas kronēta ar Latvijas dabas skaistumu, ievīta sirdsiltās dzejas rindās un izšūta smalkos dzīparos.

Izstāde savu ceļojumu pa Latviju uzsāka aprīlī Bauskā, tad sekoja Jelgava, un nu to līdz 12.jūlijam var apskatīt Ventspils Galvenajā bibliotēkā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto